Büyükşehir Belediyesi yeni düzenleme yapacak

Büyükşehir Belediyesi yeni düzenleme yapacak

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kale çevresinde yer alan zeytin satıcılarına yönelik yeni düzenlemeler yapacak. Sulu zeytin satışının yasak olduğu Gaziantep’te sulu zeytin satışı yapan satıcılara uyarılar yapıldı. Zabıta ekipleri tarafından yapılan uyarıları dikkate almayan satıcılar hakkında işlem yapılacak.

SULU ZEYTİN SATIŞI YASAK

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığından yapılan açıklamada Kale çevresinde zeytin satışıyla birlikte özellikle Keçhane Yokuşu kaldırımlarının yağ içerisinde kaldığı vurgulandı. Sulu zeytin satışıyla birlikte zeytinin yağının kaldırımlarda kaldığını ve bu yönde çok sayıda şikayet alındığına dikkat çeken yetkililer konuyla ilgili çalışmalarına hız verdiler.

GAZİANTEP KALESİNİN VAZGEÇİLMEZ GÖRÜNTÜSÜ

Gaziantep Kalesinin kenarında her yıl zeytin zamanı satış yapan vatandaşlara “sulu zeytin” satışı noktasında uyarılar yapıldı. Uyarılara dikkat etmeyen satıcılara geçtiğimiz günlerde zabıta ekipleri müdahale etti. Sulu zeytin dışında normal şekilde zeytin satışından dolayı bir sıkıntı yaşanmadığını anlatan yetkililer, “Sulu zeytin satışı oldu bitti yasak. Bu yasak karşısında uyarılarımızı dikkate almayan satıcıları son kez uyardık. Sulu zeytin satışından kaynaklı olarak yaya kaldırımlar yağ içerisinde kaldı. Bundan dolayı tarafımıza yapılan şikayetleri görmezden gelemezdik ve gerekli çalışmaları tamamladık” diye görüş belirttiler.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
6.12.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin