Büyükşehir Meclisinde gündem ‘ZİRVE ÜNİVERSİTESİ’ alanı oldu

Büyükşehir Meclisinde gündem ‘ZİRVE ÜNİVERSİTESİ’ alanı oldu

Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran ayı ikinci oturumu Osman Toprak’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Merkez ilçe belediye başkanlarının katılmadığı meclis toplantısında 62 madde görüşüldü. Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından söz alan Belediye Meclis Üyesi Ömer Şahin, “Bu Zirve Üniversitesi alan satışı ve imar tadilatına ilişkin komisyon kurulsun” dedi. Bu sözlerin üzerine Meclis Başkanı Osman Toprak, “Yargıda olan bir durumla ilgili komisyon kuramayız” dedi.

“YAŞANAN SÜREÇ YARGIYA İNTİKAL ETTİ”

Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ömer Şahin, daha önceki dönemde satışı ve akabinde imar tadilatı gerçekleşen Zirve Üniversitesi alanıyla ilgili olarak araştırma komisyonu kurulmasını talep etti. Şahin, “Bizler bugün görev yaptığımız bu mecliste daha önce bazı alınan kararların yeniden gözden geçirilmesi gerekiyor. Zirve Üniversitesi alanının satışı ve ardından gerçekleştirilen imar plan tadilatıyla ilgili olarak bir komisyon kurulsun ve bu komisyon yanlışları araştırsın” dedi. Şahin’in bu sözleri üzerine smz alan Meclis Başkanı Osman Toprak, “O alanla ilgili olarak her anlamda tüm adımlar atıldı. 19 Ocak 2015 tarihinde de yine bu mecliste alınan bir karar var. Bunun dışında diğer konular yargıda olduğu için bir komisyon kurma ve araştırma yapma şansımız yok” şeklinde konuştu.

1/100000’LİK İL ÇEVRE DÜZENİ PLANI OY ÇOKLUĞUYLA KABUL EDİLDİ

Büyükşehir Belediye Meclisi gündeminin 14. Maddesinde yer alan 1/100000’lik il çevre düzeni plan revizyonu yapılan oylama neticesinde oy çokluğuyla kabul edildi. Büyükşehir Belediye Meclisi’nde geri kalan 62 maddenin 31’, oy çokluğuyla kabul edilirken geri kalan maddeler ise oybirliği ile kabul edildi. Diğer yandan Büyükşehir Belediye Meclisi’nde söz alan Cumhuriyet Halk Partili Meclis Üyesi Mehmet Sucu, CHP tarafından başlatılan Adalet yürüyüşüne ilişkin olarak partisinin görüşlerini meclisle paylaştı.

GÜNDEM
Bülent Öner
16.06.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin