BÜYÜKŞEHİR’DE ‘ŞAHİN’ EKİP KİMLERDEN OLUŞACAK?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nde Fatma Şahin’in patronluğunda yeni döneme dair yeni ekibin hangi isimlerden oluşacağı merak ediliyor.
BÜYÜKŞEHİR’DE ‘ŞAHİN’ EKİP KİMLERDEN OLUŞACAK?

31 Mart yerel seçimlerinin ardından yeniden Büyükşehir Belediye Başkanlığına partisinin oy kaybına rağmen seçilen Fatma Şahin’in yeni dönemde birlikte çalışacağı A kadrosu merak konusu oldu. Diğer yandan kent genelinde Büyükşehir Belediyesi’nde gereğinden fazla başkan danışmanın olduğu, bu sayısının yeni dönemde asgariye indirilmesi gerektiği görüşü hakim.

BAŞKAN DANIŞMAN SAYISI NEDEN FAZLA?

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, geçtiğimiz dönem 10’un üzerinde başkan danışmasıyla çalıştı. Başkan danışmanlarının kenti iyi bilen ve proje noktasında önemli işlere imza atacak isimlerden olması gerektiğine vurgu yapan Gaziantepliler yeni dönemde Fatma Şahin’in bu konuya dikkat etmesi gerektiğini dile getiriyorlar. Ak Parti’nin Büyükşehir’de oy kaybına rağmen yeniden belediye başkanı seçilen Fatma Şahin’in A kadrosunun da hangi isimlerden oluşacağı merak konusu oldu.

TOPRAK, KARADAĞ VE BERK’İN İSİMLERİ GEÇİYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nde başkan yardımcılığı görevlerine önceki dönemde başkan vekili olan Osman Toprak, Genel Sekreter Yardımcısı Latif Karadağ ve yeni dönemde MHP kadrosundan Şehitkamil Belediye ve Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi olan Dr. Mehmet Berk’in olması bekleniliyor. Dün ilk meclis toplantısını gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Meclisinde başkan vekilleri ve divan katipleri netleşti.

GÜNDEM
Bülent Öner
15.04.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin