BÜYÜKŞEHİR’DEN ESNAFA DEV ADIM.

Şehir merkezinde özellikle Karagöz ve Karatarla Bölgesinde trafiğin aksamasına neden olan trikotajcı esnafı Bayramlı Mahallesi’ne taşınacak
BÜYÜKŞEHİR’DEN ESNAFA DEV ADIM.

Şahinbey’in Karatarla Mahallesi’nde yerleşik binin üzerinde trikotajcı esnafı Büyükşehir Belediyesinin attığı önemli adımlar doğrultusunda Bayramlı Mahallesi’ne taşınacak. Gaziantep Trikotajcılar Odası Başkanı Reşit Durak’ın uzun süredir üzerinde çalıştığı proje Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin tarafından kabul gördü. Şahin, trikotajcı esnafının Bayramlı Mahallesi’nin olduğu bölgeye taşınacağını açıkladı. Esnafın Karatarla Mahallesi’nden taşınmasının ardından insan yoğunluğunun yüksek olduğu bölge nefes alacak.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ESNAFA BAYRAM MÜJDESİNİ VERDİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Karatarla Mahallesi’nde sıkışıp kalan ve olumsuz şartlarda çalışan trikotajcı esnafının Bayramlı Mahallesi’ne taşınmasına karar verdi. Belediye Başkanı Fatma Şahin, Trikotajcılar Odası Başkanı Reşit Durak’la sürdürdüğü görüşmelerin ardından esnafın Bayramlı Mahallesine taşınmasına karar verdiklerini açıkladı. Karagöz ve Karatarla Bölgelerinde trafik sorununun yaşanmasında önemli rol oynayan trikotajcı esnafı bayram öncesinde kendilerine verilen bu müjdeden dolayı oldukça mutlular. Gaziantep Trikotajcılar Odası Başkanı Reşit Durak, esnafın fiziki olumsuz şartlarda çalıştığına dikkat çekti. Durak, binin üzerinde işletmenin yer aldığı bölgenin kendi çevresinde sıkışıp kaldığını ve bölgede ki trafik sorununun yaşanmasında da önemli etken olduğunu anlattı.

“PROJE ÇALIŞMALARINA HEMEN BAŞLANILACAK”

Gaziantep Trikotajcılar Odası Başkanı Reşit Durak, yapılan görüşmelerin ardından trikotajcı esnafına yönelik site alanının belirlendiğini dile getirerek, “Esnafımızla hafta içerisinde bir toplantı yapacağız ve bu toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin’de katılacak. Esnafımıza bu müjdeyi Belediye Başkanımız Fatma Şahin verecek. Kent merkezinde sıkışıp kalan esnafımız yeni site alanında daha sağlıklı ve başarılı çalışmaları yaparak rahat edecekler. Alınan bu karardan dolayı esnafımız çok mutlu ve bundan daha büyük bir bayram müjdesi alamazdık. Şimdi oda yönetimi olarak hemen yeni site alanının projelendirilmesi çalışmalarına başlayacağız. Bayramlı Mahallesi’nde bize tahsis edilecek alan hem şehre yakın hem de alt yapı anlamında oldukça iyi bir noktada. Bu projenin yaşama geçmesinde adım atan tüm belediye yönetimine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

GÜNDEM
Bülent Öner
10.06.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin