Büyükşehir’den “gönüllere” dokunan faaliyet

Büyükşehir’den “gönüllere” dokunan faaliyet

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi koronavirüs tedbirleri kapsamında dar gelirli ailelere yönelik gıda yardımlarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in direktifleri doğrultusunda devam eden yardım faaliyetlerinin aralıksız şekilde sürdürüleceği dile getirildi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 65 YAŞ VE ÜSTÜ VATANDAŞLARIN HER ZAMAN YANINDA

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İçişleri Bakanlığı’nın 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunanlar için uygulamaya konulan sokağa çıkma yasağı genelgesi sonrası harekete geçti. Gelen talep doğrultusunda, yasak yüzünden alışverişe çıkamayan yaşlılara büyükşehir, sıcak yemek ve ekmek dağıtım yapıyor.

ÜLKE GENELİNDE ULUSAL MÜCADELE VERİLİYOR

Dünya’yı ve Türkiye’yi etkisi altına alan Corona Virüsü (Covid-19) salgınını önlemek amacıyla verilen ulusal mücadelede “Gönül Seferberliği” başlatan ve bu anlayışla çalışmalarına hız veren Büyükşehir Belediyesi, İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgede sokağa çıkma yasağı koyduğu 65 yaş ve üstü vatandaşları unutmadı. Sokağa çıkma yasağıyla beraber alışverişe çıkamayan zengin fakir gözetmeksizin, şu ana kadar 250 yaşlı için yemek ve ekmek dağıtımı yapıldı. Ayrıca durumu olmayan yaşlılara da 1 ay yetecek kuru gıda yardımı dağıttı. 8 ekip, daha öncesinden tespit edilen veya 153 ile Gaziantep İletişim ve Kordinasyon Merkezi (GİKOM) tarafından toplanan talep doğrultusunda her yaşlıya sıcak yemek dağıtımına yasak boyunca devam edecek.

GÜNDEM
Merve Tanrıöver
24.03.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin