BÜYÜKŞEHİR'DEN KARKAMIŞ'A DEV HİZMETLER

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin Karkamış ilçesinde sürdürdüğü çalışmalar aralıksız bir şekilde sürüyor.
BÜYÜKŞEHİR'DEN KARKAMIŞ'A DEV HİZMETLER

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Karkamış'a dev hizmetler devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Karkamış ilçesinde yapılan hizmetlerin devam edeceği müjdesini verdi. İlçeye en son olarak yapımı tamamlanan yüzme havuzu düzenlenen törenle hizmete girdi.

KARKAMIŞ YÜZME HAVUZU İLÇEYE YAKIŞTI

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçede yaptırılan Karkamış Yüzme Havuzu düzenlenen törenle hizmete açıldı. Düzenlenen törene Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Latif Karadağ ile diğer yetkililer katıldı. İnşaatına bir süre önce başlanılan ve yapımı kısa süre içerisinde tamamlanan yüzme havuzu ilçe genelinde büyük sevince neden oldu.

KARKAMIŞ HALKI İSTEDİ BÜYÜKŞEHİR YAPTI

Gaziantep Valisi Davut Gül, "Nizip-Karkamış arasında bölünmüş yol yapılıyor. İki yol gidiş iki yol geliş olmak üzere. Gaziantep’e, Nizip’e daha kolay gelebileceğiniz, Türkiye’nin her tarafına gidebileceğiniz bir yol standartına ulaşıyor. Herhangi bir sorun yok. İnşallah bir buçuk sene içerisinde de tamamlanmış olacak. Yine Karkamış’ta özellikle tırı olan yurt dışına gidip gelen çok sayıda hemşehrimiz var. Yine dışardan olup buraya gelenler var. Tır parkı çok önemli bir problemdi. Bu yol üzerinde bir yerde tır parkı oluşturacağız. Gümrük yeni yapıldı ama ticaret çok fazla olduğu için sirkülasyon çok fazla. Bundan dolayı da sıra oluyor. Yeni tır parkının proje ihalesi yapıldı. Bakanlığımız tarafından takip ediliyor ve proje çalışmaya başlandı. Projemiz tamamlandıktan sonra ihaleye çıkacak dolayısıyla da daha büyük daha güzel bir gümrük binamız olacak. Daha az sırada bekleyeceğiz. Hayatımızı daha da kolaylaşacak. Ticaretimiz daha çok artacak” dedi. Yine Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanan yüzme havuzu ile ilçedeki diğer faaliyetler noktasında da açıklamada bulunan Gül, “Havuzun içerisinde de aynı zamanda hanımefendilerin spor yapacağı bir alan da var. Bu belki on sene önce ihtiyaç olarak görülmeyebilirdi ama şimdi ihtiyaç. Gençlik ve Spor Bakanlığımızca hayata geçirilen ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi ile herkes yüzme öğrenecek. Fırat’ta artık kimse boğulmayacak. Okullarımız geçen sene bitmişti. Çok şükür Karkamış’ta eğitimin fiziki alt yapısı tamamlandı hiçbir sıkıntımız yok. Hastane tamamlandı. Sizlere daha iyi kamu imkânı sunmak istiyoruz. Bunu da birlikte yapacağız. El ele verip kısa sürede eksikliklerimizi de tamamlayacağız. Gayretlerinden dolayı muhtarlarımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

"TÜM İLÇELERİMİZE HİZMETLER SÜRECEK"

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Sayın Valimize teşekkür ediyorum, kurumsal anlamda ilçelerimizle sürdürülebilir şekilde muhtarlarımızla sürekli bir araya gelmek karşılıklı birbirimizin yaptıklarını anlamak, anlatmak açısından önemli bir fırsat sunuyor. Biz de sizden aldığımız dilek, temenni ve görüşleri bütün ekibimizle sıkı bir şekilde takip ediyoruz. Altyapıdan üst yapıya, tarıma kadar pek çok alanda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuşmasını sürdürdü. Vali Gül ve Başkan Şahin, yapımı tamamlanan Karkamış Yüzme Havuzunda incelemelerde bulundu.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
15.10.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin