BÜYÜKŞEHİR’E KARADUMAN ADAY ADAYI

Yerel seçimlere sayılı günler kala Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için Menderes Karaduman aday adaylığı başvurusunu gerçekleştirdi
BÜYÜKŞEHİR’E KARADUMAN ADAY ADAYI

İl Genel Meclisinin son Başkanı Menderes Karaduman Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu Ak Parti Genel Merkezinde yaptı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ilk aday adaylığı başvurusunu gerçekleştiren Karaduman, çalışmalarını hızlandırdı.

GAZİANTEP’TE BÜYÜKŞEHİR İÇİN İLK ADAY ADAYI

Aday adaylığı sürecini başlatan Ak Parti’de Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ilk aday adaylığı başvurusu yapıldı. İl Genel Meclisinin son Başkanı olan Menderes Karaduman aday adaylığı başvurusunu yaptı. Karaduman başvurusunu genel merkeze yaptı.  Ak Parti’nin kurucuları arasında yer alan ve parti tabanında sevilen bir isim olan Karaduman milli görüş geleneğinden bir siyasetçi olarak tanınıyor. Ak Parti İl Başkan yardımcılığı, İl genel meclis üyeliği ve İl genel Başkanlığı da yapan Karaduman, 7 Haziran 2015 seçimlerinde Ak Parti’de milletvekili listesinde de yer almıştı.

AK PARTİ TABANINDA SEVİNÇLE KARŞILANDI

Ankara'da başvurusunu yapan Menderes Karaduman, bir ilki gerçekleştirdi ve Büyükşehir belediye başkanlığına talip oldu. Gaziantep siyasetinin tecrübeli isimlerinden olan ve AK Parti tabanının çok iyi tanıdığı başarılı siyasetçinin bu teşebbüsü siyaset çevrelerinde ve AK Parti içerisinde ilgiyle karşılandı. Menderes Karaduman'ın adaylık için başvuruyu Ankara'da yapması dikkat çekti. İl Genel Meclisi başkanlığını başarıyla yapmasıyla AK Parti'de değer verilen bir isim haline gelen Karaduman'ın, ilçeler yerine Büyükşehir için başvurması farklı yorumları da beraberinde getirdi. Bazı AK Partililer Karaduman'ın bu teşebbüsünü takdirle karşıladıklarını söyleyerek "Menderes bey partiye büyük emekleri geçmiş bir insan. Daha önce milletvekilliği adaylığı için başvurmuştu. Şimdi tecrübelerini ve deneyimlerini büyükşehir belediyesinde değerlendirmek istemesi takdir edilecek bir karar" diye konuştular.

HABER//AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
9.11.2018

Yorumlar

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin