Büyüme rakamı sevindirdi

Büyüme rakamı sevindirdi

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Türkiye ekonomisinin yılın ilk çeyreğinde yüzde 5 büyümesinin mutluluk verici olduğunu belirterek, “Zor bir dönemden geçmemize rağmen beklentilerin üzerinde gerçekleşen büyüme rakamları bizleri çok mutlu etti, geleceğe daha olumlu bakmamızı sağladı” dedi.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK), yılın ilk çeyreğine ilişkin Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYH) verilerini değerlendiren Konukoğlu, yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5 büyümenin sevindirici olduğunu kaydetti.

Yaşanılan birçok zorluğa rağmen Türkiye’nin bu gelişimi göstermesinin sanayimiz ve ülkemiz adına gurur verici olduğunu anlatan Konukoğlu, şöyle devam etti:

“Bu rakamlar yılın tamamı için bizlere çok büyük umut verdi. Hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımıza gece gündüz demeden devam ediyoruz. İnşallah bu yılı daha yüksek büyüme rakamlarıyla kapatırız.”

Türkiye’nin son dönemlerde çok büyük sıkıntılarla karşı karşıya kaldığını, özellikle 2016 yılı 15 Temmuz’unda ülkenin bütünlüğüne yönelik hain darbe girişimi yaşadığını hatırlatan Konukoğlu, açıklamasında özetle şu görüşlere yer verdi:

“Bütün bunlara, terör saldırılarına rağmen milletimiz, sanayicilerimiz el ele vererek var gücümüzle çalışmaya devam ettik. Milletçe kararlı duruşumuzla hükümetimizin ekonomi alanında attığı adımlarla bir araya gelince ekonomimiz 2017’nin ilk çeyreğinde beklentilerin üzerinde büyüdü. İnşallah önümüzdeki dönemlerde bu rakamlar daha yukarılara çıkacak. Türkiye genç, girişimci, dinamik nüfusu ile dünyada piyasa yapıcı, gündem belirleyici konuma gelecektir

EKONOMİ
Haber Merkezi
13.06.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin