Celal Doğan seçim ofisinin açılışına katıldı

Celal Doğan seçim ofisinin açılışına katıldı

Demokratik Sol Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celal Doğan, Gazikent Bölgesi Seçim Koordinasyon Merkezinin düzenlenen törenle açtı. Doğan SKM açılışında yüzlerce vatandaşa hitap ederek projelerini anlattı.

YÜZLERCE VATANDAŞ AÇILIŞA KATILDI

CHP ile İYİ Parti anlaşamadığı için DSP’den aday olduğunu kaydeden Celal Doğan, “İki parti anlaşamadı. Bunun üzerine bana 3 bin 561 telefon, 6 binin üzerinde mesaj geldi. Toplumsal talep olmasa idi, gidip evime dinlenecektim. Bu süreçte Millet Partisi, Saadet Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi bana adaylık teklif ettiler. Ama ben geçmişi tertemiz olan Ecevit’in, tertemiz partisi olan DSP’yi tercih ettim. Adını saydığım partilerle birlikte ANAP’lısı, DP’lisi, DYP’lisi herkes şu an yanımda. Birlikte çalışıyoruz ve tam merkezdeyiz” dedi

“ALLAH KİMSEYİ VATANSIZ KOYMASIN AMA BU KENT BİTMİŞ DURUMDA”

Gaziantep’in kendisinin 15 sene önce bıraktığı 24 saat yaşayan canlı şehir olmadığını belirten Doğan açıklamasına şöyle devam etti:

“Gaziantep’i gezdiğiniz zaman bir Türk kenti değil, Arap kenti görüntüsü veriyor. Allah kimseyi vatansız koymasın ama kent bu bakımdan bitmiş durumda. Asayiş yönünden, mülteciler açısında, sevgi-saygının azalması bakımından şehir terk ediliyor. Şu an önümde bir bardak su var. Bizim dönemimizde su ozonla temizlendi. Belediye başkanlığım döneminde hiç şişe suyu kullanmadım. Şimdi ozon ünitesi devre dışı bırakıldığı için musluk suyu içilemiyor. Yine benim başkanlığım döneminde kentin havası Türkiye’de ilk 4 arasında idi. Şimdi insanlar nefes alamıyor. Biz 1 gram kükürt oranı yüksek kömürü o zaman şehre sokmadık. Erzurum yaylası gibi idi havamız. Her saat canlı, her saat dinamik bir şehir idik, gelinen noktada hava karardıktan sonra kent sessizliğe bürünüyor. Halk ittifakının adayı olarak bu seçime iddialı giriyoruz. Ben kaybettiğim seçimde Dr. Asım Güzelbey ile enfes bir yarış yaşadım. Şimdi de Türkiye’ye örnek olacak bir seçim çalışması yapacağız. 4 aday yarışıyoruz. Burada adayların ağabeyi olduğum için bu olgunluğun sağlanması da bana düşer. Gıpta edilen bir seçim yarışı olacağını şimdiden söyleyebilirim.”

GÜNDEM
Bülent Öner
3.03.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin