"Cem Evlerinin sayısı artsın"

"Cem Evlerinin sayısı artsın"

Gaziantep Düztepe Mahallesi’nde faaliyetlerini sürdüren Gaziantep Hacı Bektaşi Veli Kültür Derneği hizmet binasının genişletilmesi ve kentte 2 tane daha yeni cem evinin inşa edilmesi isteniyor.

Gaziantep Hacı Bektaşi Veli Kültür Derneği Başkanı Avukat Yılmaz Demirdelen, Düztepe Mahallesi’nde faaliyetlerini sürdüren Cem Evi ve hizmet binasının ihtiyaçlara cevap veremez duruma geldiğini söyledi. Demirdelen konuya ilişkin açıklamasında, “Uzun yıllardır Gazianteplilere hizmet veren Cem Evi ve hizmet binamız artık ihtiyaçlara cevap veremez duruma geldi. Büyükşehir ve Şahinbey belediye başkanlarımızla bu konu üzerinde çok görüşmelerimiz oldu ama şu ana kadar iyileştirme ve yeni bir cem evinin yapımı konusunda yol alamadık” dedi.

Gaziantep’te yeni cem evlerinin yapılması konusunda adımların yerel yönetimler tarafından en kısa sürede atılmasını isteyen Gaziantep Hacı Bektaşi Veli Kültür Derneği Başkanı Avukat Yılmaz Demirdelen, “Yerel yöneticilerimizden derneğimiz bünyesinde her iki merkez ilçemizde de yeni cem evlerinin yapılmasını istiyoruz. Bu konuda belediye başkanlarından gerekli duyarlılığı göstermelerini istiyorum” diye konuştu.

ÖZEL HABER
Zeynep Keskin
29.07.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin