CEZADA İKİNCİ OLDUK

CEZADA İKİNCİ OLDUK

Gaziantep’te gıda sektörüne yönelik yapılan denetimlerde esnafa ceza yağdı. Gaziantep İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimlerde gıda mevzuatına uymadıkları gerekçesiyle esnaf ceza yağmuruna tutuldu. Gaziantep İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü gıda ekipleri yerel ve ulusal birçok marka üründen aldığı numuneleri değerlendirmeye aldı. Yapılan analizlerde mevzuata uygun hareket etmeyen yüzlerce esnaf temsilcisine ceza yazıldı.

6 AYDA 870 BİN LİRA PARA CEZASI KESİLDİ

Gaziantep İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü 2016 yılında 17 bin 815 denetime imza attı. Yapılan bu denetimlerde 1 milyon 717 bin lira ceza yazıldı. Müdürlük bu yılın ilk 6 ayında ise 9 bin 288 denetime imza attı ve bu denetimlerde sektör temsilcilerine 870 bin lira para cezası yazıldı. İstanbul’dan sonra en çok para cezasının Gaziantep’te yazıldığı dile getirildi. Sadece bu yılın ilk 6 ayında gerçekleştirilen denetimlerde bin 71 gıda numunesi alınarak analiz edildi. Yapılan analizlerin ardından gıda mevzuatına aykırı olan ürünlerle ilgili olarak esnaf temsilcilerine cezai işlem uygulandı. Sadece 133 işletmeye uygulanan 870 bin liralık ceza ile Türkiye sıralamasında Gaziantep ikinci oldu.

İSTANBUL’DAN SONRA CEZADA İKİNCİ OLDUK

Gaziantep İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından sürdürülen gıda denetimlerinde 50 ekip çalışma sürdürüyor. Müdürlüğe yapılan tüm şikayetlerin anında değerlendirmeye alındığı Gaziantep’te gıda satış mevzuatına aykırı davranan ve bakanlığın mevzuatına uymayan sektör temsilcilerinin gözünün yaşına bakılmadı. Yoğun nüfusa rağmen İstanbul’dan sonra ceza noktasında Gaziantep ikinci Oldu. Denetimlerin aralıksız bir şekilde sürdürüleceğine dikkat çeken Gaziantep İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri denetimlerin aralıksız bir şekilde sürdürüleceğine dikkat çektiler. Gaziantep’in gıda denetimi konusunda Türkiye genelinde il olarak ön sıralarda olduğuna dikkat çekildi.

ÖZEL HABER
Bülent Öner
24.07.2017

Yorumlar

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin