CHP 97 yaşında

CHP 97 yaşında

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 97.Kuruluş Yıldönümü törenlerle kutlandı. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen törene katılım yüksek oldu. Törende konuşan CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, “Yegane amacımız, sizin ve silah arkadaşlarınızın kurduğu güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye’yi inşa etmektir” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’’nin 97.Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda tören düzenlendi. Covid-19 Pandemine karşı alınan tedbirler ışığında kısıtlı sayıda kişinin katıldığı törende CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, CHP Şahinbey İlçe Başkanı Zeki Gürsel, Şehitkamil İlçe Başkanı Coşkun Atalamış, il ve ilçe yöneticileri hazır bulundu. Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İl Başkanı Hayri Sucu, Atatürk Anıtına Çelenk Sunumunda bulundu.

Törende bir konuşma gerçekleştiren İl Başkanı Sucu, “Büyük Atatürk, Sayın Genel Başkanım, temellerini 4 Eylül 1919’da Sivas Kongresinde attığınız, 9 Eylül 1923’te kurduğunuz Cumhuriyet Halk Partisi’nin, bugünkü mirasçıları olarak huzurunuzdayız. Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyetinin işgal orduları karşısındaki azmini, 97’nci kuruluş yıldönümümüzde de yüreğimizde taşıyoruz. Yegane amacımız, sizin ve silah arkadaşlarınızın kurduğu güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye’yi inşa etmektir.”

Sucu sözlerini şu şekilde sürdürdü;

“İlke ve Devrimleriniz ile 2. Yüzyıla Çağrı Beyannamemizin ışığında kuracağımız halkın iktidarında, ülkemizi, işaret ettiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin de ötesine taşıyacağımıza söz veriyoruz.  Mücadelemiz, hakimiyet kayıtsız şartsız milletin olana dek sürecektir. Mazlum milletlere umut ışığı olan Anadolu Devrimi’nin mimarları olarak size ve silah arkadaşlarınıza, hayatını kaybetmiş tüm Cumhuriyet Halk Partililere, demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş yurttaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.”

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
9.09.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin