CHP gençliğinde ‘AV’ polemiği

CHP gençliğinde ‘AV’ polemiği

CHP Şahinbey İlçe Gençlik Kolları yönetimi, “Kadın yoldaşlarını yoldaştan öte “birer av” gibi düşünen yönetim” olduğu iddiasıyla İl Gençlik Kolları yönetimi tarafından görevden alındı. Cumhuriyet Halk Partisi İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Merdan Kaygusuz, ilçe gençlik kolları yönetimini ağır şekilde eleştirdi. Kaygusuz’un bu sözlerine karşı görevden alınan İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Karalar, “Açıklamalar iftira” dedi.

CHP’Lİ YÖNETİMLERİN BUNDAN HABERİ VAR MI?

Cumhuriyet Halk Partisi İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Merdan Kaygusuz, ilçe gençlik kolları yönetiminin görevden alındığına ilişkin açıklamasında, “Kamuoyuna, evleviyetle tüm partililerimize! Göreve geldiğimiz günden beri özveri ile yaptığımız çalışmalarımızda gerek bedenen ve gerekse de zihnen tüm varlığımızı ortaya koyduk; her zaman birlik, beraberlik ve yoldaşlık çağrılarında bulunduk ve bulunmaya da devam edeceğiz. Ancak; Bir yoldaşın tutum ve tavırlarına uymayacak şekilde örgüt içerisinde kutuplaşmalar yaratan ve hatta kin besleyerek, İl Yönetimini kendisine düşman bilip, başına buyruk, sorumsuzca, koordinasyondan ve organizasyondan yoksun, CHP’nin kurucu siyasi parti olması vasfına ve tüzel kişiliğine yakışmayacak tavırlar sergileyen, partimize yoldaşlar kazandırmak yerine düşmanlıklar ve fitne sokan, Bunlarla da yetinmeyip kadın yoldaşlarını yoldaştan öte “birer av” gibi düşünen ve bu yönde tavırlar sergileyen tüm uyarı ve telkinlerimize rağmen gereken çabayı göstermeyerek, her geçen gün daha da yakışıksız tutumlar içerisine girmeye devam eden, Bu türde tutum ve tavırlar içerisinde bulunan/bulunacak olanların bu onurlu mücadelede yer almalarının faydadan ziyade mücadelemize zarar verdiğinden/vereceğinden ötürü CHP Şahinbey Gençlik Kolu Başkanı dahil tüm Yönetim Kurulu’nun görevine son verilmiştir” dedi.

İLÇE BAŞKANI KARALAR, “BENİ ÇEKEMEDİLER”

Görevden alınan CHP Şahinbey İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Karalar ise kendine yönelik yöneltilen tüm iddiaların asılsız olduğuna dikkat çekti ve 3 ay sonra yapılacak olan il gençlik kolları kongresinde aday olacağını açıkladı. Karalar açıklamasında, “Çocukluktan başladı bu sevda. Yıllar önce gönülden 6 yıldır da fiilen ve resmiyetten Kutsal mücadele olarak gördüğüm Cumhuriyet Halk Partisi’ne bağlıyım.6 yıl önce de son 6 yıldır da attığım her adımda " CHP'ye yakışır şekilde devam et" dedim kendime. Davama ihanet sayılacak ne bir harekette ne bir eylemde bulunmadım. Bu yapılanmayı bir çıkar menfaat ortamı olarak görenlerin her zaman karşısında durdum. Ki asıl görevden alınma nedenim de budur. Ne birinden bir kuruş mali destek bekledim ne CHP'deki konumunu kullanarak çevremdeki insanları dolandırdım. Örgüt içerisinde bir kadın arkadaşımla duygusal bağ yaşadım ve hala birlikteyiz davamıza birlikte hizmet ettik ediyoruz, ama gençlik kollarının ismini kullanarak üniversitelerdeki bayan arkadaşlarımıza yakınlaşmadım. Nede arkadaşından sövdüğüm insana bir sonraki gün yalakalık edip elini eteğini öptüm. Yani dostlar ben bu onurlu mücadeleye her zaman alnım açık hizmet ettim ve edeceğim. Her dönemin olduğu gibi CHP'nin de karanlık sayfaları olacaktır. İşte şimdi konumunu kötüye kullanıp beni ve ekibimi görevden alanlar CHP'nin karanlık sayfasına yazılırken ben ve örgütüm ise Bu onurlu mücadelenin pes etmeyen ve yılmayan şerefli neferleri olarak Beyaz sayfalarında yer alacağız” şeklinde görüş belirtti.

ÖZEL HABER
Bülent Öner
5.06.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin