“CHP’DE 88 RUHUNU YAKALAMAK İÇİN ADAYIM”

CHP Gaziantep İl Başkanı Dr. Lütfi Demir, delege tespitinin ardından ilçe kongrelerinin sonrasında ise il başkanlığı kongresinin coşku içerisinde tamamlanacağını açıkladı.
“CHP’DE 88 RUHUNU YAKALAMAK İÇİN ADAYIM”

Cumhuriyet Halk Partisi’nde 37. Olağan Kurultay süreci başladı. CHP'de ilçe delegelerinin seçilmesinin ardından ilçe ve il kongreleri başlayacak. CHP'de 7 Kasım 2019 tarihinde mahalle delege seçimleri, 14 Aralık 2019 - 27 Şubat 2020 tarihleri arasında ise ilçe kongreleri yapılacak. İlçe Kongrelerinin tamamlanmasının ardından 3 Şubat 2020’de İl Kongreleri süreci başlayacak. Bu süreçte ilçe kongrelerinin ardından yapılacak olan il başkanlığı kongresinde CHP İl Başkanı Dr. Lütfi Demir başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

DELEGE TESPİTLERİ 7 KASIM’DA BAŞLAYACAK

Kongre sürecinin başlamasıyla birlikte büyük heyecanın yaşandığı Cumhuriyet Halk Partisi’nde Gaziantep İl Başkanı Dr. Lütfü Demir, “Seçim takvimi ülkemize ve partimize hayırlı olsun. Kongre sürecinin birlik ve barış içerisinde geçmesini diliyorum. CHP kongrelerden güçlü bir şekilde çıkacaktır. Demokratik şekilde 7 Kasım tarihi itibariyle delege seçimleri süreci başlayacak. Delege seçimleri, 14 Aralık tarihine kadar devam edecek. 14 Aralık-27 Şubat 2020 tarihileri arasında ilçe kongreleri yapılacak. 2 Ocak ila 3 Mart tarihileri arasında ise il kongreleri tamamlanacak. Nisan ayı içerisinde ise Büyük Kurultay yapılacak. İlçe kongrelerimizin ardından ise il başkanlığı kongresi yapılacak ve o kongrede ben partimizin 88 ruhunu yeniden yakalaması için aday olduğumu bugünden açıklıyorum” şeklinde konuştu.

“BİRLİK VE BERABERLİĞİ SAĞLAYACAĞIZ”

İl başkanlığı adaylığı noktasında da çalışmalarını sürdürdüğünü anlatan Dr. Lütfi Demir, “Tabandan gelen istek doğrultusunda, partiye ağabeylik yapılması kanaatine vardık. Yarım kalan işleri tamamlamaya, partiyi birlikte, beraberlik ve kardeşlik hava içerisine sokmaya çalışan bir adayım. Bu birliği ve beraberliği partimizde sağlayacağız. Bizim, bizden başka dostumuz yok. 2023 hedefi ile partimizin iktidarında birlik ve beraberlik havası içerisinde insan sevgisinin yoğun olduğu bir parti örgütü oluşturmaya çalışacağız. Kırgın ve küskün olanları barıştıracağız. Geçmişte yaşanan kırgınlıkları bir kenara bırakarak, tek olma zamanıdır. Bu partide hepimize ihtiyaç var. Partimizden kimsenin ayrılmasını istemeyiz, birlikte mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
14.10.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin