CHP’de “Aradığınız kişiye ulaşılamıyor”

CHP’de “Aradığınız kişiye ulaşılamıyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep il ve ilçe başkanları bir süre önce görevden alınmıştı. Görevden alınan başkanların yerine henüz atama yapılmadı, kayyum atanmadı. Uzun süredir boş olan başkanlık koltukları nedeniyle parti çalışmaları kentte askıya alındı.

ATAMA MI YAPILACAK YOKSA KAYYUM MU ATANACAK?

CHP Gaziantep il ve 9 ilçe örgütü dün kimsenin beklemediği bir şekilde fax talimatı ile görevden alındı. Görevden almaların nedeni CHP'nin Gaziantep'teki potansiyeline rağmen örgütlerin çalışmaması ve bekleneni verememesi olarak açıklansa da parti kulislerinde gerçek nedenlerin başka olduğu tartışılıyor. Bu tartışmalar bir yana şimdi gözler, il ve ilçelere atanacak kayyumların kim olacağına çevrildi. Kamuoyunda çeşitli isimler dillendirilse de il ve ilçe örgütlerinin olası yeni bir kongreye hali hazırdaki delege listesi ile gitmesinin farklı sıkıntılara yol açacağı konuşuluyor.

YÖNETİCİLERİN ÖNEMLİ BÖLÜMÜ KORONAVİRÜSE YAKALANDI

Görevden alındıktan sonra Genel Merkeze görüşmeye giden Şahinbey İlçe Başkanı Zeki Gürsel ve beraberindeki yöneticiler Mahmut Öztürk ile Hanifi Kaplan'ın da Ankara dönüşü korona testlerinin pozitif çıktığı öğrenildi. Aynı ekiple görevden alınan Şahinbey İlçe Yöneticisi Cihan Mercimek de koronaya yakalandı. CHP Milletvekili Adayı, Şehitkamil Belediyesi Eski Başkanı Ahmet Yılmaz'ın oğlu Avukat Özgür Yılmaz ise karantinadan yeni çıktı. Bugünkü vaka sayısının 2 bini geçtiği, vefat sayısının ise her geçen gün arttığı Gaziantep’te koronavirüs siyasi partiler içinde en fazla CHP örgütünde görüldü.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
22.11.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin