CHP’de delege tespitleri tamam

CHP’de delege tespitleri tamam

Cumhuriyet Halk Partisi’nde il ve ilçe olağan genel kurulları öncesinde ilçe delege tespit süreci tamamlandı. Delege tespitlerine itirazlar önce ilçe başkanlığına, ardından ise il başkanlığına yapılacak.

İLÇE DELEGELERİ TAMAM SIRADA KONGRELER VAR

İlçe delege tespitlerinin tamamlandığı Cumhuriyet Halk Partisi’nde gözler ilçe kongrelerine çevrildi. Gaziantep’te ilk olarak Şehitkamil ilçesinin olağan genel kurulunu yapması bekleniliyor. Diğer yandan ise delege tespitlerinin ardından itirazların ilçe başkanlıklarına yapılacağı bildirildi. İlçe başkanlıklarında netice elde edemeyen itiraz sahipleri daha sonra il başkanlığına başvuruda bulunabilecekler.

DELEGE TESPİTLERİNDE TARTIŞMA YAŞANMADI

Merkezi Şehitkamil ve Şahinbey ilçelerinde delege tespitleri sırasında çok bir tartışma yaşanmadı. Mahalle ve köylerde delege tespitleri uzlaşı içerisinde gerçekleşirken, şimdi gözler ilçe kongrelerinde belirlenecek il kongresi delegelerine çevrildi. İl başkanlığı adaylığı noktasında ismi geçenler ilçe kongrelerinde belirlenecek il başkanlığı kongre delegelerine göre adaylıklarını açıklayacaklar.

MEVCUT İL BAŞKANI YENİDEN ADAY

Cumhuriyet Halk Partisi’nde 37. Olağan Kurultay süreci başladı. CHP'de ilçe delegelerinin seçilmesinin ardından ilçe ve il kongreleri başlayacak. CHP'de 7 Kasım 2019 tarihinde mahalle delege seçimleri tamamlanırken, 14 Aralık 2019 - 27 Şubat 2020 tarihleri arasında ise ilçe kongreleri yapılacak. İlçe Kongrelerinin tamamlanmasının ardından 3 Şubat 2020’de İl Kongreleri süreci başlayacak. Bu süreçte ilçe kongrelerinin ardından yapılacak olan il başkanlığı kongresinde CHP İl Başkanı Dr. Lütfi Demir başkanlığa aday olduğunu daha önceden açıklamıştı.

“BİRLİK VE BERABERLİĞİ SAĞLAYACAĞIZ”

İl başkanlığı adaylığı noktasında da çalışmalarını sürdürdüğünü anlatan Dr. Lütfi Demir, “Tabandan gelen istek doğrultusunda, partiye ağabeylik yapılması kanaatine vardık. Yarım kalan işleri tamamlamaya, partiyi birlikte, beraberlik ve kardeşlik hava içerisine sokmaya çalışan bir adayım. Bu birliği ve beraberliği partimizde sağlayacağız. Bizim, bizden başka dostumuz yok. 2023 hedefi ile partimizin iktidarında birlik ve beraberlik havası içerisinde insan sevgisinin yoğun olduğu bir parti örgütü oluşturmaya çalışacağız. Kırgın ve küskün olanları barıştıracağız. Geçmişte yaşanan kırgınlıkları bir kenara bırakarak, tek olma zamanıdır. Bu partide hepimize ihtiyaç var. Partimizden kimsenin ayrılmasını istemeyiz, birlikte mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
1.12.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin