CHP’DE ‘KILIÇ’DAROĞLU’NA KARŞI HAREKET BAŞLADI

Olağanüstü kurultay seslerinin yükseldiği CHP’de kurultay delegeleri harekete geçti
CHP’DE ‘KILIÇ’DAROĞLU’NA KARŞI HAREKET BAŞLADI

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun istifa etmesi veya partiyi olağanüstü kurultaya götürmesi için harekete geçen parti için muhalefetin çalışmaları hızlandı. Gaziantep’te kurultay delegesi 24 isim arasında kulis çalışmaları hızlandı. Olağanüstü kurultay isteyen delegelerin çoğunlukta olduğu Gaziantep’te il ve ilçe yönetimlerinin tavrı ise merak konusu oldu.

OLAĞANÜSTÜ KURULTAY GERÇEKLEŞİRSE NE OLUR?

Cumhuriyet Halk Partisi’nde olağanüstü kurultay için düğmeye basılmasını bekleyen kurultay delegeleri olağanüstü toplantı için imzaları kısa sürede toplayacak. Toplanan imzalar karşısında olağanüstü kurultaya gitmek zorunda kalacak olan Kılıçdaroğlu yönetimi muhtemelen seçimi yeniden kazanacak. CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin toplanması muhtemel olağanüstü kurultayda yeniden genel başkan adayı olmasına kesin gözüyle bakılıyor. İnce karşısında asker delegelerin yoğun desteğini alacak olan Kılıçdaoğlu yeniden genel başkan seçilmez ise işte o zaman partide ki dengeler tamamen değişecek.

BİRÇOK İL VE İLÇE YÖNETİMİ GÖREVDEN ALINABİLİR!

Olağanüstü Kurultayda Muharrem İnce’nın genel başkanlığa seçilmesi halinde CHP’de birçok il ve ilçe yönetimleri görevden alınacak. Görevden alınması muhtemel illerin başında ise Gaziantep geliyor. Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu’nun görevden alınması önemli ihtimaller arasında yer alıyor. Bu nedenle CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu’nun olağanüstü kurultayın toplanmaması için 24 kurultay delegesi ile sık görüşmeler gerçekleştirdiği iddia ediliyor. Tüm bu siyasi hamlelere rağmen kurultay delegelerinin önemli bölümünün olağanüstü kurultayın toplanmasına yönelik imza vereceği kaydediliyor.

GÜNDEM
Bülent Öner
12.07.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin