CHP’DE KONGRE TAKVİMİ BAŞLADI

CHP’DE KONGRE TAKVİMİ BAŞLADI

Cumhuriyet Halk Partisinde görevden alınmaların ardından il başkanlığına atama yapıldı. Neşet Uçar’ın il başkanlığına atandığı Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep teşkilatlarında kongre takvimi işlemeye başladı. Parti tüzüğüne göre CHP Gaziantep İl Başkanlığı için 45 gün içerisinde kongre yapılması gerekiyor.

NEŞET UÇAR PARTİYİ KONGREYE GÖTÜRECEK

İl başkanlığı için kongre takvimi işlemeye başladı. CHP tüzüğünde bu tür durumlarda uygulanması gereken ilgili maddeler şu şekilde;
“Başkan görevden alınmışsa kendi yönetim birimi yenisini seçerek görevlendirir. İl başkanı ve il yönetimi kurulu birlikte veya yalnız il yönetim kurulu görevden alınmışsa, Merkez Yönetim kurulu başkan dahil (7) Yedi kişilik bir geçici kurul atar. İl geçici kurulu (45)Kırk beş gün içinde seçimleri yapmak üzere olağanüstü İl kongresini toplar.  Atanan il başkanı tüzük açık ve ortada seçime gidecek. Peki, atanan ismin İl başkan adaylarının içerisinde hiçbir şekilde ismi bile ortada yokken atanması ve tekrar seçime gidecek olması atanan ismin örgüt tabanında bile olmaması ne anlama geliyor.”

ATAMA KARŞISINDA TEŞKİLATLAR SEÇİM İSTİYOR

Parti tabanından bazı isimlerin yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verildi;
“Cumhuriyet Halk Partisi seçimleri örgüt iradesi ön plana çıkacak yani aktif siyaset yapan gecesini gündüzüne katan örgüt iradesi kazanacak, Atama ile gelip Cumhuriyet Halk Partisi yapısını dizayn etmek isteyen karıştırmak isteyen, geride durup seçim dönemlerinde meydana çıkıp, şımarıklık yapıp kendi ekiplerini kurmak pahasına Gaziantep’i dizayn etmek için şahsi çıkarlarını, egolarını tatmin etmek için Genel Merkezi yanlış yönlendirerek Gaziantep’te atatacağı aday üzerinde bile tüm sistemi yönlendirerek yönetmek isteyen yapı kaybedecek. Cumhuriyet Halk Partisi’nin emektar, vefakar, Cumhuriyetçi, Atatürkçü Tabanı bu yanlışa dur diyerek bu yanlışa son verecektir. Cumhuriyet Halk Partisi adı üstünde halkın partisi halkla iç içe olmadığı sürece tepeden gelen atamalarla geçmiş dönemlerde de hiçbir zaman başarıyı yakalamamış tam tersine her zaman aşağıya doğru düşüş göstererek oy kaybına uğramıştır. Atadan Dededen babadan gelen Cumhuriyetçi, Atatürkçü yapı hiçbir zaman partinin dokusunu dıştan gelen kopyala yapıştır mantığını kabul etmemiş Partisini çıkarcı, menfaatçi, gruplara mücadele ederek teslim etmemiştir.”

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
4.04.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin