CHP’de kongre takvimi hareketli…

CHP’de kongre takvimi hareketli…

Kongre takviminin açıklandığı CHP’nin Gaziantep örgütü de oldukça hareketli. Çok çekişmeli geçmesi beklenen il ve ilçe kongrelerinde tansiyonun da yüksek olacağı dile getiriliyor.

CHP'de ülke genelinde 8 Kasım 2019 tarihinde mahalle delege seçimleri, 14 Aralık 2019-27 Şubat 2020 tarihleri arasında ise ilçe kongreleri yapılacak. İl Kongreleri ise 2 Ocak 2020-3 Mart 2020 tarihlerinde yapılacak. Kongre öncesi Gaziantep’te de tansiyon giderek yükseliyor. İl ve ilçe kongrelerinin Gaziantep’te son yıllarda yaşadığı en çekişmeli kongreler olacağı dile getiriliyor. Delege seçimleriyle birlikte il ve ilçe başkanlıkları ve yönetimleri için adaylar da birer birer ortaya çıkmaya başladı.

EN ÇKEİŞMELİ KONGRE ŞAHİNBEY’DE YAŞANACK

Kentte en çekişmeli geçmesi beklenen ilçe kongrelerinin ise Şahinbey ilçesinde olacağı kaydediliyor. Bu ilçe için şu sıralar oldukça fazla isim kulislerde dillendiriliyor. Mevcut ilçe başkanı Uğur Özpolat’ın gerekçesiz şekilde görevden alınmasının ardından yerine CHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Gürsel atandı. Delege tespit takviminin açıklanmasının hemen ardından yaşanan bu gelişme karşısında ise görevden alınan Özpolat yeniden aday olacağını açıkladı.

GÜNDEM
Bülent Öner
6.10.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin