CHP’den Aşure İkramı

CHP’den Aşure İkramı

CHP Gaziantep İl Başkanlığı Gaziantep Üniversitesi giriş kapısı önünde vatandaşlara ve öğrencilere aşure ikramında bulundu.

Düzenlenen ikramda CHP Gaziantep İl Başkanı Lütfü Demir, CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, CHP Gaziantep 26. Dönem Milletvekili Akif Ekici, İlçe Başkanları ve Parti yöneticileri hazır bulundu.

İl Başkanı Demir; “Aşure Günü’nün Alevi inancını taşıyan yurttaşlar için ayrı bir öneme sahip olsa da tüm Müslümanlar için de özel bir gündür. Hz. Hüseyin ve çoğu Ehli Beyt mensubu 70’den fazla insanın siyasi olaylar uğruna Kerbela’da şehit edilmesi nedeniyle büyük bir acının da ayıdır.

Paylaşmanın ifadesi, bolluk ve bereketin simgesi olan aşure yüzyıllardır sürdürülen bir gelenektir. İçindeki farklılıklar nasıl ki, ahenk içinde ortak tadın oluşmasına katkı sağlarsa, bu özellik aynı zamanda farklılıklarımızı zenginliğe dönüştüren birlik, beraberlik içinde yaşama kültürümüzün de özünü yansıtmaktadır.

Bu vesile ile birlik ve dayanışma getirmesi dileklerimle Muharrem Ayı’nda tutulan yasların, oruçların ve dağıtılan aşure lokmalarının kabul olmasını dilerim” dedi.


GÜNDEM
Haber Merkezi
19.09.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin