CHP’DEN İSTANBUL ÇIKARTMASI

23 Haziran’da YSK kararıyla yenilenecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi öncesinde Gaziantep’te çok sayıda CHP’li yönetici seçim çalışmalarına katılmak üzere İstanbul’a gidiyor.
CHP’DEN İSTANBUL ÇIKARTMASI

Yüksek Seçim Kurulunun kararıyla iptal edilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi 23 Haziran’da yapılacak. Seçimin öncesinde ülke genelinde olduğu gibi Gaziantep’ten de İstanbul’a seçim çalışmalarına katılmak üzere çok sayıda yöneticinin gideceğini anlatan CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Coşkun Atalamış, “Kadın ve gençlik kollarımızda görevli isimleri de çalışmalara katılmak üzere İstanbul’a göndereceğiz” diye konuştu.

CHP’Lİ TÜM ÖRGÜTLER İSTANBUL’A GİDİYOR

CHP, İstanbul seçimleri için 970 mahalleyi kapsayan kapı kapı dolaşma planını devreye sokuyor. CHP yönetimi 23 Haziran için yol haritası belirledi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte 140 Milletvekili İstanbul’da kamp kuracak. Milletvekilleri, parti meclisi üyelerinin yanı sıra parti dışından sanatçı, aydın ve demokrat isimlerin de kampanyada görev alması planlanıyor. Seçim çalışmaları boyunca İstanbul’da olacaklarını kaydeden Cumhuriyet Halk Partisi Şehitkamil İlçe Başkanı Coşkun Atalamış, “31 Mart’ta kazandığımız seçim iptal edildi. 23 Haziran’da yapılacak olan seçimde bu defa aldığımız oy oranını katlayacağız” dedi.

“KAPI KAPI DOLAŞARAK VATANDAŞLARIMIZA HAKSIZLIĞI ANLATACAĞIZ”

Atalamış açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
“31 Mart seçimlerinde yapılan ‘Millet ittifakının' sınırları“ da ‘'Demokrat ittifakına” dönüştürülecek. İstanbul'un 39 ilçesi 970 mahallesinde kapı kapı çalışma yapılacak. Diğer illerden örgüt yöneticileri, eki il başkanları ‘Seferberlik' halinde İstanbul'a çıkarma yapacak. Görevlendirmelerde bölgesel etkilere dikkat edilecek. Vatandaşa ‘'Sorun sadece İstanbul değil, demokrasi'' mesajı verilecek. Seçimlerde ana aktör CHP değil, Ekrem İmamoğlu olacak. Kampanya boyunca Ekrem İmamoğlu’nun hakkının gasp edildiği vurgulanarak, seçmenlere “Biz haklıyız. Kazandığımız seçimi vermediler” mesajı anlatılacak. Ramazan ayında yürütülecek kampanyada dini hassasiyetlere de dikkat edilecek. Kampanya boyunca provokasyonlar karşı da çok dikkatli olunacak. CHP yönetimi, “Mesele İmamoğlu meselesi olmaktan çıktı mesele demokrasi meselesi. Bu nedenle kimin hangi partiden olduğuna bakmayacağız, demokrasiden yana olanlar la olmayanlar yarışacak.”

GÜNDEM
Bülent Öner
9.05.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin