CHP ARABAN’DA KAZANDI SONRASINDA KAYBETTİ!

Geçmiş yıllarda Gaziantep’in Karkamış İlçesinin CHP’li Belediye Başkanı Nuh Kocaaslan, Ak Parti’ye geçmiş ve büyük şok yaşanmasına neden olmuştu. Aynı şekilde Yavuzeli Belediye Başkanı Sakaroğlu CHP’den istifa ederek Ak Parti saflarına katılmıştı.
CHP ARABAN’DA KAZANDI SONRASINDA KAYBETTİ!

31 Mart yerel seçimlerinde Araban ilçesinde seçimi kazanan Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanı Hasan Doğru, Ak Parti’ye geçiyor. Kentte siyasi kulisleri bir anda hareketlendiren haber üzerinde CHP’de en yetkili isim olan İl Başkanı Hayri Sucu, “Sayın başkanın telefonları 2 gündür kapalı. Kendisinden iddialara ilişkin olarak görüş alamıyoruz” dedi.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NİN KÖTÜ KADERİ

Gaziantep’te uzun süredir merkez ilçeler başta olmak üzere çoğu taşra ilçede başarılı olamayan Cumhuriyet Halk Partisi 31 Mart yerel seçimlerinde Araban ve Karkamış ilçe belediye başkanlıklarını kazanmıştı. İki taşra belediye başkanlığında başarı gösteren Cumhuriyet Halk Partisi’nde Araban Belediye Başkanı Hasan Doğru, iktidar partisi ile görüşmelere başladı. Uzun süredir görüşmelerin devam ettiği ve Hasan Doğru’nun kısa süre içerisinde düzenlenecek tören ile Ak Parti rozetini takacağı öne sürülüyor. Daha önce Karkamış ve Yavuzeli ilçe belediye başkanlıklarını kazanmasına rağmen Cumhuriyet Halk Partisi’nde belediye başkanları istifa ederek Ak Parti’ye geçmişlerdi.

SUCU, “BELEDİYE BAŞKANININ TELEFONLARI 2 GÜNDÜR KAPALI”

Hasan Doğru'nun parti ile ilgili hiçbir sıkıntısı ve sorunu olmadığını söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Hayri Sucu, “Tamamen kendi insiyatifi ile geçiyor. Seçildiği ilk günden beri kendisinde tedirginlik vardı. Geçen hafta milletvekillerimiz kendisiyle bir görüşme gerçekleştirdi. Vekillerimize AK Parti'ye geçmeyeceğini söylemiş. Vekillerimizle birlikte ertesi Ankara'ya gidip Genel Başkan Yardımcımız Seyit Torun ile görüşeceklerdi ancak kendisi telefonunu kapattı ve bir görüşme olmadı” dedi. Doğru'nun AK Parti’ye geçeceğini düşünmediğini söyleyen Sucu, "2 gündür telefonu kapalı. Kendisiyle görüşemedik. Gerek partimizle gerekse yöneticilerimizle herhangi bir sorunu yoktur. Ben partimizden ayrılacağına inanmıyorum” şeklinde görüş belirtti.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
23.06.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin