CHP’li Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasına tepki

CHP’li Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasına tepki

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından yurt genelinde yapılan yürüyüş ve basın açıklamalarına Gaziantep’teki CHP’liler de katıldı.

CHP Gaziantep İl Başkanlığındaki basın açıklamasının ardından partililer ordu caddesi üzerinde polis ekiplerinin güvenlik çemberinde yürüyüş yaptı. Partililer adına basın açıklamasını CHP Gaziantep İl Başkan Yardımcısı ve Başkan Vekili Av. Mehmet Yılmaz Çelik yaptı. Mahkemenin aldığı kararın tamamıyla siyasi bir karar olduğunu vurgulayan Çelik, İl Başkanlığında yaptığı basın açıklamasında “Bu karar da yargının siyasallaşmış olduğunu bir kez daha göstermiştir. Hukukla, adaletle, vicdanla ve demokrasiyle hiç bir şekilde bağdaşmayan bu kararı Cumhuriyet Halk Partililer olarak tanımıyoruz. Alınan bu karar başta vatandaşlarımız olmak üzere bütün herkesin vicdanlarını sızlatmıştır. Her fırsatta en demokratik, en devrimci, en eşitlikçi parti olduğunu iddia edenler bu karar karşısında sus-pus olmuşlardır. Bu kararı alanlara buradan bir kez daha seslenmek isterim ki almış olduğunuz kararın altında kalacaksınız. Vicdanınız sizi asla ve asla rahat bırakmayacak. Sözde mahkemenin aldığı bu karar, herkese karşı bir gözdağıdır. Cumhuriyet Halk Partisi’ne yönelik bir devlet zorbalığıdır. Muhalefet partisine karşı yapılabilecek en faşist bir uygulamadır. Gerek dikta yönetim karşıtları gerekse Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizler, bu güzel ülkemizin karanlıklara mahkum olmasına asla izin vermeyeceğiz. Cumhuriyet Halk Partililer olarak yıllarımızı demokrasi için harcadık, harcamaya da devam edeceğiz’’ ifadelerini kullandı.

Basın açıklaması sonrası Başkan Vekili M. Yılmaz Çelik ile Parti Yöneticileri ve eyleme katılan vatandaşlar ile birlikte İl Binasından Başkarakola kadar çeşitli sloganlar atarak yürüyüş yaptı.

GÜNDEM
İHA
15.06.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin