CHP’li yöneticiler oturdu

CHP’li yöneticiler oturdu

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep il ve ilçe yönetimleri ile partililer 16 Nisan referandumunun yıldönümünde OHAL uygulamasının kaldırılması istemiyle Yeşilsu’da oturma eylemi düzenledi. Yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilen eyleme bazı sendikalar da destek verdi.

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VELİ AĞBABA’DA KATILDI

CHP'li milletvekilleri ve partililer, olağanüstü halin sona erdirilmesi için oturma eylemi yaptı. 
Yeşilsu Meydanı'nda gerçekleştirilen oturma eylemine CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP'li vekiller Mehmet Gökdağ ve Akif Ekici, İl Başkanı Hayri Sucu, bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile partililer katıldı. OHAL'e karşı dövizler taşıyıp, slogan atan partililere hitap eden CHP İl Başkanı Sucu, OHAL yerine demokrasi istediklerini söyledi. Sucu, "Türkiye'yi 'tek tip'e sokmak için sendikalar, meslek oda ve birlikleri ile sivil toplum kuruluşlarına yönelik operasyonların ardı arkası kesilmemiştir. Halkın iradesine karşı işlenen suç haline gelen OHAL rejimine derhal son verilmelidir" dedi.

OHAL'in sona erdirilmesini istediklerini belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba ise "Bugün Cumhuriyet Halk Partisi farklı insanlarla tüm Türkiye'de alanlarda haykırıyor. OHAL hukuksuzluktur; Türkiye'de can ve mal güveliğinin kalmadığı bir rejimin adıdır, diyoruz. OHAL Türkiye'de hukukun askıya alındığı, güçler ayrılığının yok edildiği rejimin adıdır" diye konuştu.

Konuşmaların ardından partililer, 1 saat oturma eylemi yapıp, dağıldı.


GÜNDEM
Fatih Çeliktürk
16.04.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin