SAĞDAN-SOLA SOLDAN-SAĞA 70 KİŞİ

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi 96’ncı kuruluş yıldönümünü tüm yurtta coşkuyla kutlarken Gaziantep’te ise kısır kutlamalarla gündeme geldi.
SAĞDAN-SOLA SOLDAN-SAĞA 70 KİŞİ

Cumhuriyet Halk Partisi kuruluşunun 96’ncı yıldönümünü Ankara başta olmak üzere tüm yurtta coşkuyla kutladı. Ana muhalefet partisinde başarısız iller arasında yer alan Gaziantep’te ise göstermelik kutlama töreni ile bir kez daha tarihe geçmeyi başardı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu CHP’nin kuruluş yıldönümü nedeniyle Gaziantep’te il yönetimi 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda Atatürk Anıtına çelenk koydu. Önceki yıllara oranda düzenlenen törenlere katılım sayısı bu yıl 19 kişi artarken toplamda alanda 70 kişinin olduğu iddia edildi. Göstermelik törende il başkanı Ankara’da olduğu için açıklama Meclis Üyeliği döneminde Şahinbey Belediye Başkanından iphone telefon hediye alan bir il yöneticisinden geldi.

ULU ÖNDERİN PARTİSİNİ BU HALE GETİRDİLER!

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep’te son 18 yıldır bir başarıya imza atamadı. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde bile ülkenin önemli bölümünde önemli zaferlere imza atan Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep’te yine başarı elde edemedi. Araban ve Karkamış belediye başkanlıklarını kıl payı kazanan Cumhuriyet Halk Partisi belediye meclislerinde ise yine sınıfta kaldı. CHP Genel Merkezinin tüm hamlelerine rağmen başarılı bir il ve ilçe yönetiminin oluşmadığı Gaziantep’te partili kamuoyu süreçten endişeli. Merkez belediye başkanlıklarında aldığı oyla büyük düşüş yaşayan CHP’de Genel Merkezin süreci yakından takip ettiği ve yaşanan süreçle ilgili olarak farklı yöntemlere başvurmaya hazırlandığı ise genel bilgiler arasında yer alıyor.

“İKTİDAR GAZİANTEP’TE BU MUHALEFETLE MUTLU”

Kurulduğu günden bu yana üst üste kazandığı zaferlerle önemli başarılara imza atan iktidar partisi Ak Parti, Gaziantep’te kendi dönemlerinde iş başına gelen ana muhalefet partisinin il ve ilçe teşkilatlarından oldukça memnun kaldı. İktidara yakın bazı kaynaklar, “Ana muhalefet partisinin bu şekilde çalışma yürütmesinden oldukça memnunuz. CHP diğer illeri bilmeyiz ama Gaziantep’te aynı kadrolar veya benzer kadrolarla yönetimlerini oluşturmalı. Biz bu şekilde bir yönetim şeklinden memnunuz. Bizim elimizi konulumu rahatlatan bir muhalefet şeklini kim istemez” şeklinde görüş belirtiyorlar.

CHP ŞAHİNBEY VE ŞEHİTKAMİL BELEDİYE MECLİSLERİNDE ŞOK YAŞAMIŞTI

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep’te belediye meclislerinde de istediği başarıya ulaşamadı. Şahinbey Belediye Meclisinde 6 üye ancak çıkartabilen Cumhuriyet Halk Partisi Şehitkamil Belediye Meclisinde ise 8 üye çıkartarak partili kamuoyunda hayal kırıklığı yarattı.  Yerel seçimlerin sonucunda Gaziantep’te merkez ilçelerde istediği başarıyı elde edemeyen CHP’de meclis üyesi adayları da büyük şok yaşadılar. Merkez ilçe belediye meclislerinde istedikleri başarıyı elde edemeyen Cumhuriyet Halk Partisi’nde büyük şok halen yaşanıyor.

CHP GAZİANTEP İL BAŞKANLIĞINDAN AÇIKLAMA YAPILDI

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep il başkanlığından ise kuruluş yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yapıldı. Yazılı o açıklamada şu ifadelere yer verildi;
“Kurtuluşun ve kuruluşun partisi Cumhuriyet Halk Partimizin 96'tıncı Kuruluş Yıldönümünü İl Örgütümüzce coşkuyla kutladık. İl Başkanımız Lütfü Demir'in Genel Merkezimizin Ankara'daki etkinliğine katılmasından dolayı İl Başkan Vekilimiz ve İl Sekreterimiz Vijdan Aktaş'ın başkanlığında gerçekleştirdiğimiz kutlama programına katkı sunan Milletvekillerimize, İlçe Başkanlarımıza, Kadın - Gençlik Kollarımıza, Parti Yöneticilerimize ve Üyelerimize teşekkür ederiz.”

GÜNDEM
Bülent Öner
9.09.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin