Çocuk Atletizmi Semineri’ne tam not

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) ve Türkiye Atletizm Federasyonu’nun ortaklaşa düzenlediği...
Çocuk Atletizmi Semineri’ne tam not

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) ve Türkiye Atletizm Federasyonu’nun ortaklaşa düzenlediği IAAF Çocuk Atletizmi Seminer ve Uygulama Programının, başarıyla tamamlandığı belirtildi.

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Kreş ve Anaokulundan 3-6 yaş grubunda çocuklar eğlenceli atletizm oyunları ile tanışıp, geleceğin sporcuları olma yolunda ilk adımları attığını belirten BESYO Müdürü Doç. Dr. Mürsel Biçer, iki gün süren seminere geleceğin nesillerini yetiştirecek 389 kursiyerin katıldığını kaydetti. Biçer, seminerde kursiyerlere uzman eğitmenler tarafından teori ve uygulama dersleri verilirken, kursiyerler 3-12 yaş grubunda bulunan 155 çocukla uygulama yapma olanağı bulduğunu da vurguladı.

Şampiyonları unutmadık

Gelecek nesillerin sağlıklı ve bilinçli oluşması adına gerçekleşen bu organizasyonda, geçmişin şampiyonlarının da unutulmadığını ifade eden Biçer değerlendirmesinde “Geçmişine Değer Vermeyenler, Geleceğine Yön Veremezler sloganı doğrultusunda, Türk Atletizminin değerleri kursiyerlere tanıtıldı. Bu doğrultuda, Muharrem Dalkılıç, İsmail Akçay, Arif Ay, Dudu Karakara Polat, Serhat Polat, Nurettin Özyürek ve Şükrü Yaman sahnede duygularını kursiyerlerle paylaşarak ödüllerini aldı. Eskimeyen değerlerimizden Muharrem Dalkılıç ve İsmail Akçay tüm katılımcılar tarafında uzun süre ayakta alkışlandı. Eskimeyen değerlere ödülleri Rektörümüz Prof. Dr. Ali Gür, GAÜN Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Savaş Gürsoy, Prof. Dr. Metin Bedir, Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, GAÜN BESYO Müdürü Doç. Dr. Mürsel Biçer, GAÜN Genel Sekreter Yardımcısı Burhan Akyılmaz ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir tarafından verildi” ifadelerine yer verdi.

GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür’ün IAAF Çocuk Atletizmi organizasyon komitesine verdiği yemekte, organizasyonun Gaziantep’te başarılı bir şekilde yapılmasını sağlayan Doç. Dr. Mürsel Biçer, Doç. Dr. Uğur Abakay, Dr. Selahattin Koç ve Öğr. Gör. Tarkan Tuzcuoğulları’na Atletizm Federasyonu’nun teşekkür belgeleri verildi.

SPOR
Haber Merkezi
27.03.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin