Çocuk oyunu değil!

Çocuk oyunu değil!

Şahinbey İlçesinde yer alan Suyabatmaz Mahallesi Şehitler Caddesi üzerinde yer alan bazı yüksek gerilim hatlarının kapıları açık. Kapısı açık yüksek gerilim tehlikeye davet çıkartıyor. Enerji-Sa’nın kapısı açık yüksek gerilim hatları konusunda gerekli önlemleri alması bekleniliyor.

TEHLİKELİ AMA KAPILARI NEDEN AÇIK?

Şehitler Caddesi’nde yer alan yüksek gerilim hattının kapıları günlerdir açık. Bölgede yer alan esnaf temsilcileri yüksek gerilim hattının kapılarının yetkililer tarafından kapatılmasını isterken, yüksek gerilim hattının açık kapıları olası tehlikelere davetiye çıkartıyor. Uzun süredir kapılarının açık olduğu belirtilen gerilim hattında zaman zaman yangınların da yaşandığı kaydedildi. Esnaf temsilcileri, “Gerilim hattının kapıları günlerdir açık. Tehlikeli olan bu durumun bir an önce düzeltilmesini istiyoruz” diye konuştular.

“ENERJİ-SA YETKİLİLERİNİ BEKLİYORUZ”

Suyabatmaz Mahallesi Şehitler Caddesi’nde yer alan ve kapıları açık olan yüksek gerilim hattıyla ilgili olarak Enerji-Sa yetkililerini müdahale etmek için beklediklerini dile getiren esnaf temsilcileri, “Elektrik şakaya gelmez. Diğer yandan caddede geçen çocuklar burayı merak ediyor ve genellikle elleriyle dokunuyorlar. Bu durum gerçekten tehlikeli, bu nedenle elektrik kurumunun yetkililerini bu duruma kısa sürede müdahale etmelerini istiyoruz. Yarın bir felaketle karşılaşmak istemiyoruz” şeklinde konuştular.

ÖZEL HABER
Kubilay Han Demir
13.07.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin