ÇOCUK ‘SEVGİ’ İSTER

Sevgi Evleri Projesi kapsamında Gaziantep’te 6 çocuğun aile ortamında yaşayacağı ilk ev kiralandı
ÇOCUK ‘SEVGİ’ İSTER

Çocuk Yuvalarında kalan çocukların aile ortamında yetişmelerini sağlamak amacıyla ülke genelinde başlatılan Sevgi Evi Projesi kapsamında Gaziantep’te Karataş Bölgesi’nde 6 çocuğun yaşayacağı bir ev kiralandı. Gaziantep Sağlık, Eğitim, Kültür ve Bizim Çocuklarımız Vakfı (GASEK) Başkanı Settar Kıratlı, projenin önemsendiğini ve bu doğrultuda hareket ettiklerini açıkladı. Kıratlı, kiralanan evin kirasının ise vakıf tarafından ödendiğine dikkat çekti.

“ÇOCUKLARIMIZ AİLE HASRETİ ÇEKMEYECEK”

Gaziantep Sağlık, Eğitim, Kültür ve Bizim Çocuklarımız Vakfı (GASEK) Başkanı Settar Kıratlı, şimdilik 3 yıllığına kiralanan evde yaşayacak olan çocukların tüm ihtiyaçlarının giderileceğini ve çocukların projeye uygun şekilde aile ortamında gelişimlerini tamamlayacaklarını dile getirdi. Kıratlı açıklamasında, “Toplu bakım hizmeti verilen kuruluş binalarından farklı olarak, aile ortamına benzer yapı ve ilişki sisteminde, ev tipi binalardan oluşan, her binada 6 ile 12 çocuğun bakımlarının sağlanabileceği çocuk yuvaları ile yetiştirme yurtlarını ifade etmektedir. Sevgi evleri bir hizmet modeli değişikliği olmayıp kuruluşların fiziksel mekan olarak değişikliğidir. Bu doğrultuda sevgi evlerinin ayrı bir mevzuatı bulunmayıp çocuk yuvaları ve yetiştirme yurtları mevzuatına göre hizmetleri yürütülmektedir. Şu an 6 çocuğumuz kiralanan evde aile ortamında yaşamlarını mutlu bir şekilde sürdürmektedir” diye konuştu.

25 ÖĞRENCİYE DÜZENLİ BURS VERİLİYOR

GASEK Vakıf yönetimi olarak göreve geldiklerinde 5 öğrenciye burs verilirken bugün bu sayının 25’e çıkartıldığını dile getiren Gaziantep Sağlık, Eğitim, Kültür ve Bizim Çocuklarımız Vakfı (GASEK) Başkanı Settar Kıratlı, “Vakıf olarak sadece Büyükşehir Belediyesine kiralanan bir mülkümüzden gelen kira geliri bulunmakta. Bu küçük gelirle vakıf yönetimi olarak 25 öğrencimize burs veriyoruz. Geçmişte kısıtlı gelirimize rağmen mesela Van depreminde orada yaşayan depremzedelere 2 adet konteynır ev yolladık. Manuel tekerlekli sandalye dağıtımında sayıyı bilmiyoruz. Gaziantep Üniversitesi’ne tam donanımlı 1 adet organ nakli aracı satın alarak hediye ettik. İhtiyaç sahibi ailelerimize her zaman elimizden geldiği kadarıyla yardım etmeye çalıştık. Diğer yandan durumu iyi olamayan okullarımıza temizlik maddelerini hediye ediyoruz. Çocuklarımızın geleceğiyle ilgili ne varsa bizler yönetim kurulu üyeleri olarak elimizden gelen çalışmaların en iyisini yapmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

GÜNDEM
Bülent Öner
30.11.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin