Çocukların etkinliğine katıldı

Eski Türkiye ve Avrupa Güzeli Neşe Erberk, Gaziantep’te minik çocuklarla...
Çocukların etkinliğine katıldı

Eski Türkiye ve Avrupa Güzeli Neşe Erberk, Gaziantep’te minik çocuklarla bir araya geldi. Kurucusu olduğu Neşe Erberk Anaokullarının Gaziantep Şubesine gelen eski kraliçe çocuklarla resimler çizip oyunlar oynadı.

Türkiye’nin dört bir tarafında hizmet veren Neşe Erberk Anaokulları’nın kurucusu, eski Türkiye ve Avrupa güzeli Neşe Erberk,  Gaziantep’te kurucusu olduğu kreşte çocuklarla buluştu.  Güvenevler Mahallesi Hoca Ahmet Yesevi Caddesi üzerinde faaliyet gösteren kreşte çocuklarla buluşan Neşe Erberk, gün boyu çocukların başından ayrılmadı. Miniklerle bir süre resimler çizip, oyunlar oynayan Erberk, aileleriyle birlikte etkinliğe katılan küçük hayranlarıyla hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

BOYAMA TEKNİKLERİNİ ÖĞRETTİLER

Neşe Erberk çocuklarla olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söylerken, “Minik bedenlerin yüzlerindeki gülücüğü görmek dünyadaki en haz verici şeylerden biri” dedi. Eski kraliçeye okulun Gaziantep şubesinin yetkilileri de ve okul öğretmenleri de eşlik etti. Çocuklara boyama kitapları ve pastel boyalar veren öğretmenler miniklere boyama tekniklerini öğretti. Etkinlik gün boyu devam etti.

NEŞE ERBERK ANAOKULU HAKKINDA

Neş’e Erberk Anaokulu 2002 yılında Türkiye’de 1,5–6 yaş grubuna eğitim veren ilk ve tek ‘Yetenek Geliştirme Programı Uygulayan Anaokulu’ olarak hayata geçmiştir. Okulumuz klasik anaokulu ezberci ve dayatmacı eğitim anlayışı kalıplarından çıkarak, çocukların doğuştan gelen ve zamanla yitirdiği yetenekleri erken çocukluk döneminde profesyonel eğitimciler desteği ile fark etmek, geliştirme ve yönlendirme hedefiyle kurulmuş olup sürekli değişim ve gelişim içerisinde yoluna devam etmektedir. Okulumuzun en temel amacı; Çocukların sevgi dolu güvenli bir ortamda, sosyal grup içerisinde kendilerini mutlu hissetmeleri, kendisine ve çevresine duyarlı, özgüvenli, sorumluluklarının bilincinde bireyler olmalarını sağlamaktır. Eğitim programımızda Milli Eğitim Bakanlığı’nın programının yanı sıra (Gems Scamper , Reggio Emilia ve High Scope) eğitim yöntemleri uygulanmaktadır. Uyguladığımız karma eğitim modeli doğrultusunda yaptığımız Anadili etkinlikleri, Fen-doğa etkinlikleri, Oyun etkinlikleri ve Okuma yazma hazırlık çalışmalarının yanı sıra, yaratıcı drama, orff öğretisi temeline dayalı müzik etkinlikleri, drama, bale eğitimi rotasyon ile yapılarak öğrencinin bütünsel gelişimi desteklenirken yetenek ve becerileri de keşfedilmekte ve geliştirilmektedir. Ayrıca okulumuzda hafta sonu hobi çalışmaları ve doğum günü parti organizasyonları ile diğer etkinlikler yapılmaktadır.

ÖZEL HABER
Zeynep Keskin
19.04.2017
Etiketler

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin