ÇOCUKLARIN TEHLİKELİ OYUNU!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Kavaklık Parkı içerisinde oluşturulan Pazar yerinin çadırı çocukların oyun alanına dönüştü.
ÇOCUKLARIN TEHLİKELİ OYUNU!

Kavaklık Parkı içerisinde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan Pazar yeri yaramaz çocukların oyun alanı haline geldi. Dev çadırlara tırmanan çocuklar çadıra zarar verirken aynı zamanda ölümle burun buruna geliyorlar. Gaziantep Kent Konseyi Doğal Pazar Alanı olarak ta kullanılan yerin çadırı tamamen yırtıldı.

BU OYUN SONA ERDİRİLMELİ!

Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan alanda haftanın belirli günleri Pazar kuruluyor. Vatandaşların doğal sebze ve meyveyle buluştuğu alanın güneş ve yağışlardan korunması için oluşturulan çadır ise neredeyse tamamen yırtıldı. Çadıra tırmanan çocuklar çadıra zarar verdikleri gibi kendi canlarına hiçe sayıyorlar. Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin bu alanda çadırın ve çocukların korunmasına yönelik önlemler alması isteniyor.

KENT KONSEYİNİN DOĞAL YAŞAM PAZAR ALANI

Aynı zamanda Gaziantep Kent Konseyi Doğal Yaşam Pazarında faaliyet gösteren kadınlar haftanın belli günlerinde bu alanı kullanıyorlar. Pazar alanının çadırını oyun alanı olarak kullanan çocuklar çadırı bıçaklarla yırtıyor. Diğer yandan çocukların bu tehlikeli oyunu olası bir kaza ve ölüme de neden olabilir. Bu nedenle alanda yetkililerin acilen önlem alması ve çocukların çadır alanına yaklaştırılmaması isteniyor.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
16.11.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin