Çömlek'ten Sanko Okullarına ziyaret

Çömlek'ten Sanko Okullarına ziyaret

TÜBİTAK Marmara Teknokent Genel Müdürü Dr. Orhan Çömlek Özel Sanko okullarını ziyaret ederek, 13. Robotchallenge Dünya Robot Yarışmasında serbest kategoride dünya birincisi olan robotu inceledi.

TÜBİTAK Marmara Teknokent Genel Müdürü Dr. Orhan Çömlek ve Araştırmacı - Sanayici Hasan Çep, Özel Sanko Fen ve Teknoloji Lisesi ile Sanko Koleji’ni ziyaret etti. Özel Sanko Okulları Kurucu Temsilcisi Adil Sani Konukoğlu ile birlikte Özel Sanko Fen ve Teknoloji Lisesi laboratuvarlarını gezen Dr. Çömlek ve Dr. Çep’e; Genel Müdür Melike Toklucu,Liseler Müdürü Ercan Yüksel ve Fen Bilimleri Bölüm Başkanı Ekrem Dobooğlu tarafından eğitim sistemi ve okul bünyesindeki 22 laboratuvara ilişkin bilgi aktarıldı. Laboratuvar ortamlarından çok etkilendiklerini belirten Dr. Çömlek ve Dr. Çep, Türkiye’de birçok üniversitede dahi böyle bir imkanın olmadığının altını çizdi. SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Özel Sanko Okulları Kurucu Temsilcisi Adil Sani Konukoğlu, Kolej ile Fen ve Teknoloji Liseleri laboratuvarlarının oluşturulması için önemli çalışmalar ve yatırımların gerçekleştirildiğini, gerek kolej gerekse Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerinin laboratuvarları yoğun kullandıklarına dikkati çekerek, “Liselerimizi yapılan merkezi sınavlar sonucunda çok yüksek puanlı öğrenciler tercih etmektedir” dedi. Özel Sanko Fen ve Teknoloji Lisesi Mekatronik Öğretmeni Abdulkadir Güçyetmez, Mekatronik, Kimya Öğretmeni Özgül Güner Genetik, Fizik Öğretmeni Hasan Gökhan AslanFizik dallarında, Bilim Merkezi’ne ilişkin bilgi vererek TÜBİTAK’dan bugüne kadar ödül aldıkları projeleri anlattı. Dr. Çömlek ve Dr. Çep,Biyoloji Öğretmeni Mehmet Fatih Günaydın’dan Biyoloji, Robotik Öğretmeni Harun Bayseçkin’den Robotik Laboratuvarı hakkında bilgi aldıktan sonra 13. Robotchallenge Dünya Robot Yarışmasında serbest kategoride dünya birincisi olan robotu inceledi ve şampiyonluk derecesi elde eden öğrencileri kutladı.

GÜNDEM
Haber Merkezi
29.04.2016

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin