Çöp konteynırları temizleniyor

Çöp konteynırları temizleniyor

Halk sağlığına büyük önem veren Şehitkamil Belediyesi, ilçe genelinde bulunan çöp konteynırlarını doğal ilaçlarla yıkayarak dezenfektesini yapıyor ve vatandaşları mikrop, sivrisinek ve haşerelere karşı koruyor. Uygulamadan memnun kalan vatandaşlar, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkür etti.

Şehitkamil Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne bağlı çalışan konteynır yıkama ve dezenfekte ekibi, sokak sokak dolaşarak, caddelere bırakılmış çöp konteynırlarını insan sağlığına zararsız olan doğal ilaçlarla yıkayarak dezenfektesini yapıyor. Böylelikle çöp konteynırlarını kullanan vatandaşlar, mikrop, sivrisinek ve haşerelere karşı korunmuş oluyor. Her gün yüzlerce adet konteynırı temizleyip dezenfekte eden ekiplerin çalışması, vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanıyor.

YAZ AYLARINDA TEMİZLİK ÇALIŞMALARI ARTIYOR

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “İlçemizin her noktasında hijyen ve temizliği sağlamak için aralıksız çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmek adına gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızdan biri de çöp konteynerleri. Özellikle yaz aylarında çöp konteynerlerinin çevreye saçtığı kötü kokulardan ve bakterilerden halkımızın rahatsız olmaması amacıyla Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerimiz, ilçe genelindeki çöp konteynerlerini belediyemize ait yıkama aracı ile düzenli olarak yıkıyor ve ilaçlıyor. Yürüttüğümüz bu çalışma ile çöp konteynerlerinde bakteri, mikrop, sivrisinek, haşere ve kötü kokunun oluşmasını önlemiş oluyoruz. Bu çalışmamızı düzenli bir şekilde her mahallemizde sürdürüyoruz. Aynı zamanda uyguladığımız programın dışında vatandaşlarımızdan gelen talepleri de değerlendirerek, ekiplerimizi yönlendiriyoruz. Yaptığımız her çalışmada halkımızın sağlığını, rahatını ve huzurunu düşünüyoruz. Bu yönde yürüteceğimiz çalışmalar aralıksız devam edecek” şeklinde konuştu.

ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR

Yapılan çalışmalardan memnun kaldığını ifade eden vatandaşlar, şunları söyledi:
“Şehitkamil Belediyemizin çöp konteynırlarında yapmış olduğu dezenfekte çalışmalarından dolayı memnunuz. Burada insanlarımız çöp konteynırlarına çöplerini bırakırken mikrop ve haşereler bulaşmaması için bu tür çalışmaları her zaman olumlu buluyoruz. Halk sağlığına önem veren Şehitkamil Belediyemiz, bizlerin herhangi bir sorunla karşılaşmamamız için elinden gelen gayreti gösteriyor. Yapılan bu çalışmalardan dolayı Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’na ve ekibine çok teşekkür ediyoruz.”

GÜNDEM
Bülent Öner
27.06.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin