“Cumhuriyetimiz kutlu olsun”

“Cumhuriyetimiz kutlu olsun”

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Gaziantep Şube Başkanı Mustafa Kazım Apa, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 94. Yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yaptı. Açıklamasında ülkenin tarihte kazandığı eşsiz zaferlere dikkat çeken n Apa, ‘’Cumhuriyet kolay kazanılmadı. Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne el uzatanlar bilsinler ki, her karışında şehit kanı bulunan bu topraklara kimse yan gözle bakamayacaktır’’ diye konuştu.

Cumhuriyet mirasını gelecek nesillere ulaştırmanın vatandaşlık görevi olduğuna dikkat çeken Apa, "Milletimizin birlik ve beraberlik ruhu, zafer inancı ve iman kuvvetiyle tarihte eşine az rastlanan bir başarı sonunda kazandığı İstiklal mücadelemizin en büyük eseri olan Cumhuriyetimizin 93. Yılını kutlamanın büyük gurur ve onurunu yaşamaktayız. Bağımsızlığımızın ve vatanımızın bölünmez bütünlüğünün simgesi olan Cumhuriyetimizi korumak, yaşatmak ve atalarımızın bu değerli mirasını gelecek nesillere ulaştırmak bizim için bir vatandaşlık görevidir.’’ ifadelerini kullandı.

Apa, Vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitleri her zaman saygı ve rahmetle andıklarına dikkat çekerek "Cumhuriyet, işgalin, yokluğun, yıkılmışlığın ardından yok olmak üzereyken aziz milletimizin köklerinden aldığı güç ve inançla yeniden filizlenmesinin, serpilip ulu bir çınar olmasının başlangıcı olmuştur. Cumhuriyet ve demokrasisinin sekteye uğramadan devam etmesini sağlayan milletimiz, Asım’ın Nesli olduğunu, Çanakkale’yi geçilmez yapanların torunu olduğunu, bir kez daha göstermiştir. Bu duygularla başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, O’nun kahraman silah arkadaşlarını, özellikle 15 Temmuz 2016 günü kanlarını bu toprağa dökmüş, milletimizin gönlünde ölümsüzleşen aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum’’ ifadelerine yer verdi.

YAŞAM
Zeynep Keskin
30.10.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin