DAĞA TAŞA “EVET” YAZDILAR

16 Nisan’da yapılacak olan halk oylamasına günler kalmasına rağmen Ak Partili kurmaylar mahalle ve...
DAĞA TAŞA “EVET” YAZDILAR

16 Nisan’da yapılacak olan halk oylamasına günler kalmasına rağmen Ak Partili kurmaylar mahalle ve köy gezilerini sürdürerek vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyorlar.

Ak Partili kurmaylar vatandaşlarla bire bir görüşerek 16 Nisan’da neden “EVET” oyu kullanılması gerektiğini anlatıyorlar. Diğer yandan Bağlarbaşı Mahallesi’nde bir tepeye dev “EVET” yazısı yazıldı. Devasa “EVET” yazısı büyük ilgi gördü.

“TÜRKİYE’NİN GÜÇLENMESİ İÇİN BÜYÜK BİR FIRSAT”

16 Nisan tarihindeki referandum öncesi çalışmalarını aralıksız sürdüren AK Parti Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, her fırsatta vatandaşla bir araya gelmeye devam ediyor. Milletvekili Abdulhamit Gül; Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Başkan Rıdvan Fadıloğlu, AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Halil Uğur ve parti teşkilatıyla birlikte kent genelinde vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Referandum çalışmaları kapsamında vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi referandumunun Türkiye’nin güçlenmesi için önemli bir fırsat olduğunu vurgulayarak “Önümüzdeki Pazar günü Türkiye’nin geleceğini sizlerin oylarınız, kararınız belirleyecek. Görüyorum ki sizler Türkiye’nin mevcut sisteminden çok çekmişsiniz. Türkiye’nin güçlenmesi için çok önemli bir fırsatı ele geçirdik. Türkiye’nin istikrarının kalıcı olması için çok önemli bir fırsat var önümüzde. Türkiye, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde çok önemli işler yaptı. 16 Nisan’da ‘evet’ demek, 15 Temmuz’da darbecilere karşı çıkmakla aynı anlamı taşıyor” şeklinde konuştu.

“ÜLKEMİZİN GELECEĞİNİ OYLAYACAĞIZ”

Başkan Rıdvan Fadıloğlu, Türkiye’de istikrarın devam etmesi gerektiğini dile getirerek, “Memleketin nasıl yönetileceğine karar vereceği bir sürece girdik. Ülkemizin geleceğini oylayacağız. Bu değişimde kimseye oy vermiyoruz. Kimseyi seçmiyoruz. Geleceğimizin daha düzgün dizayn edilmesi için ‘evet’ mi ‘hayır’ mı diyoruz. Yapılacak referandumda ‘evet’ çıkmasıyla çift başlılık ortadan kalkacak. Geçmiş dönemlerde koalisyon hükümeti kuruluyor, bir yıl geçmeden hükümet dağılıyordu. Bu ülke bundan sonra bu süreci ne kaldırabilir ne de bu süreç yürütülebilir. En iyisi halk tarafından seçilen partili cumhurbaşkanının bu konuda tek yetkili olmasıdır. Böylece siyaset işini yapıp bürokrasi daha etkin bir hale gelecektir” dedi.

“16 NİSAN’DA BÜYÜK FARK YARATACAĞIZ”

Referandum çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, evet oylarının her geçen gün arttığına dikkat çekti. Gaziantep olarak yine farklarını göstereceklerini belirten Şahin, “Gaziantep her zaman Cumhurbaşkanımıza destek olmuştur. Türkiye ortalamasının da üzerinde oy oranını yakalamıştır. Biz yine yüzde 7-10 arasında bir fark yakalanacağını düşünüyoruz. Yüzde 50 oranını çoktan aştık. Kararsızlar da evet oyuna yönelmeye başladı. 16 Nisan referandumundan da açık ara farkla Gaziantep’te bir sonuç çıkacaktır. Biz anketlerde de farkın çok açıldığını görüyoruz. Gaziantep’te güçlü bir evet oyunu çıkaracağız” diye konuştu. Referandum çalışmalarına hız verdiklerini ve kentin her alanında devam ettiklerini belirten Şahin, sivil toplum örgütleri, işadamları ve esnafla da buluşmaya devam ediyor. Esnafın her kesimini ziyaret ederek referandum çalışmalarını anlatan Şahin, zaman zaman esnaf ve meslek grupları ile yemekli toplantılarda da bir araya geliyor. Referandumda baskı ve zorlama olmaması gerektiğine de dikkat çeken Şahin, halka maddeleri anlatarak ikna etmeye çalıştıklarını dile getirdi.

ÖZEL HABER
Bülent Öner
11.04.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin