“Delege tespitleri sorunsuz geçti”

“Delege tespitleri sorunsuz geçti”

Cumhuriyet Halk Partisi’nde kongre süreci devam ederken delege tespitleri tamamlandı. Şahinbey ilçesinde 6, Şehitkamil ilçesinde ise delege tespitlerine 13 ayrı kişisel itiraz geldi. Son süreçte en sakin delege tespitinin tamamlandığı Şahinbey ve Şehitkamil ilçelerinde birlik ve beraberliğin önemli ölçüde sağlandığı gözlendi.

ŞAHİNBEY İLÇESİNDE 6 İTİRAZ GERÇEKLEŞTİ

400 delegenin belirlendiği Şahinbey ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi yetkili mercilerine 6 itiraz gerçekleştirildi. Geçmiş dönemlerde çok sayıda itirazların yaşandığı ilçede ilk kez düşük sayılabilecek bir itiraz yaşanması olumlu karşılandı. Cumhuriyet Halk Partisi Şahinbey İlçe Başkanı Zeki Gürsel, “Birlik ve beraberlik içerisinde delege tespit süreci tamamlandı. Partimize ve ilçemize hayırlı olsun. Uzun yıllardır ilk kez partimizde delege tespitlerinin ardından az sayıda itiraz geldi. Bunu köy ve mahallelerimizde birlik ve beraberliğimize borçluyuz. Bu süreçte çalışma yürüten tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederken delege seçilen arkadaşlarımıza ise başarılar dilerim” dedi.

ŞEHİTKAMİL İLÇESİNDE 13 İTİRAZ GERÇEKLEŞTİ

Cumhuriyet Halk Partisi Şehitkamil İlçe Başkanı Coşkun Atalamış, ilçede delege tespitlerinin ardından kendilerine ulaşan 13 itirazın bulunduğunu anlattı. Yapılan itirazların kendi seçim bölgelerinde delege olamayan partililerin olduğunu dile getiren Atalamış, “Mahallesinde delege olamamış bazı arkadaşlarımız yasal hakları olan itirazlarını gerçekleştirdiler. Bu itirazlar en kısa zamanda neticelendirilecek. Genel anlamda delege tespit süreci ilçemizde başarılı ve birlik, beraberlik içerisinde tamamlanmıştır. Bu süreçte delege tespitlerinde ter döken tüm partililerimize teşekkür ediyoruz. Bundan sonra ilçe kongremizin coşkulu ve başarılı bir şekilde tamamlanmasına yönelik çalışmalarımız olacak” şeklinde konuştu.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
4.12.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin