Demirci ve yönetimi iş başı yaptı

Demirci ve yönetimi iş başı yaptı

Geçtiğimiz hafta sonu olağan genel kurulunu tamamlayan Gaziantep Eczacılar Odası İrfan Demirci yönetiminde çalışmalarına başladı. Yeni oluşan yönetim kurulu kendi arasında iş bölümü yaparak programlara başladılar.

SORUNLARA DİKKAT ÇEKTİ

İrfan Demirci, ilaçta tasarruf tedbirleriyle birlikte gittikçe bozulan eczanelerin mali yapısı, reçetesiz ilaçların eczane dışına çıkmasıyla reklam yolunun açılması, yardımcı eczacılık konusu yasasıyla ters orantılı olarak yeni açılan fakülteler ve kontenjan artışının mesleğin geleceği açısından yaratacağı sorunlara değindi. Demirci, ilaç fiyat kararnamesi ile birlikte yaşanan ekonomik bozulmaya dikkat çekti. Demirci eczanelerin 1. Basamak sağlık kurumu olması ve meslek hakkının önemi, Eczacıların rolleri ile ilgili dünya ülkelerinden örnekler verirsen örgütsel dayanışma ve birlikteliğin önemine de vurgu yaptı.  Genel kurulun ardından eczacılar dünde sandık başına gitti. Seçimlerde görevini yıllardır başarıyla sürdüren mevcut başkan İrfan Demirci yeniden Başkanlığa seçilmişti.

Yönetim Kuruluna Serdar Dalsüren,Mehmet Nurhan Tutkun, Serap Çelikel, Tevfik Erdem Havuçcuoğlu, Murat Çetin ve Süveyda Özgüçlü seçildi.

DENETİM KURULU

Handan Özbay Büdeyri,Alperen Uzunaslan,İsmail Özgül

HAYSİYET KURULU

Selma Zübeyde Müftüoğlu,Handan Büdeyri, Bahar Aksoy Toprak,Kübra Çalman,Mehmet Ali Dayı

BÜYÜK KONGRE ÜYELİĞİ

İrfan Demirci, Abdülkadir Haluk Bulgur, Hidayet Vural Tunalı,Reşit Güven Sipahi, Filiz Okuducu, Güler Dinçer, Atilla Erbudak.

GÜNDEM
Bülent Öner
19.09.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin