Demir’e büyük haksızlık

Demir’e büyük haksızlık

Gaziantep’in başarılı bürokratları arasında yer alan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, 31 Mart yerel seçimlerinin öncesinde İslahiye Belediye Başkan Aday Adayı Ökkeş Demir görevinden istifa etmişti. Belediye başkan adayı gösterilmeyen Demir, daha sonra yeniden görevine atamayı beklerken bu göreve Ankara’dan Trabzonlu bir eğitimcinin atandığı iddia edildi.

MUHİTTİN ÖZBAY’IN ATANDIĞI İDDİA EDİLDİ

Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir’in belediye başkan aday adayı olması için istifa ederek boşalan il müdürlüğü makamına Kredi Yurtlar Kurumu Gaziantep Bölge Müdürü Ahmet Kölemen’in 9 ay önce atanmıştı. Ardından 9 aydan bu yanan görev yapan Kölemen ani bir kararla görevden alındı, yerine Ankara’dan yine eğitim kökenli Trabzonlu Muhittin Özbay atandı.

KAFALARI KARIŞTIRAN ATAMA!

Gaziantep'te birçok il müdürünün Gaziantepli olmamasına tepki gösterilirken bir yenisi daha eklendi. Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne atanan Muhittin Özbay'ın İstanbul'da bir lisede müdür yardımcısı iken 2 ay önce geçici görevlendirme ile İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde görevlendirme ile görev yaptığı, bilek güreşi, Fitness Federasyon Genel Sekreteri,  eski Genlik ve Spor Bakanlarından aslen Trabzonlu olan Osman Aşkınbay'ın hemşerisi ve arkadaşı olan ve Gaziantep'e atanan Muhittin Özbay'ın Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne atanmasının ardından vatandaşlar isyan etti.

Öte yandan İktidar Partisi ve Cumhur İttifakı MHP'li Milletvekillerinde görüşleri alınmadan bu yapılan atmanın karşısında siyasiler "Gaziantep'i temsil eden Ankara'daki iktidar partinin milletvekilleri ve Gaziantep il başkanının bu atamadan bir haber olmaları düşündürücü" dediler.

GÜNDEM
Bülent Öner
7.08.2019

Yorumlar

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin