Denetimler artırıldı

Denetimler artırıldı

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Şube ekipleri artan şikayetler ve meydana gelen kazalarının önüne geçebilmek amacıyla kent genelinde denetimlerini artırdı. İstasyon Caddesi’nde rutin olarak gerçekleştirilen denetimlerde evrakları eksik olan sürücülere ceza yağdırıldı.

Trafik ekipleri son zamanlarda artan motosikletler nedeniyle kent genelinde trafik denetimlerini artırarak çalışmalarını hızlandırdı. Yapılan denetimler ile birlikte motosiklet sürücülerini durduran trafik ekipleri sürücülere kurallara uyulması konusunda uyarılarda bulunurken, özellikle motosiklet kullanımında istenilen ehliyetin olup olmadığını ve diğer evrakları kontrol ediyor. Denetimlerini okul önlerinde ve özellikle okul giriş çıkış saatlerinde artıran ekipler öğrenci servisleri üzerinde de yoğun bir şekilde denetim yapıyorlar.

Konuyla ilgili bilgi veren yetkililer, denetimlerdeki amacımız vatandaşa ceza kesmek değil, cezaların en aza indirilmesini sağlamak olduğuna dikkat çekerek şu sözlere yer verildi;

“Bizler emniyet mensupları olarak vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlamak zorundayız. Bu nedenle her konuda üzerimize düşen görevleri eksiksiz yapacağız. Bu nedenle her sürücünün olduğu gibi motosiklet kullananların da uyması gereken kurallar var. İşte bizler bunun için denetimlerimizi sıklaştırdık. Sürücülerimiz ehliyetsiz ve eksik evrakla trafiğe çıkmasınlar. Eksikleri olanlara mutlaka cezai işlem uygulanacaktır.”

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
14.05.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin