Denetimler arttı

Denetimler arttı

Gaziantep Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü tarafından Ramazan ayında denetimlerin arttığı bildirildi.

Gaziantep Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkililer, yaptığı açıklamada, rutin denetimlere ek olarak ramazan ayı dolayısıyla gıda denetimleri artırarak yaptıklarını söylediler.

Yetkililer, “Ekmek ve pide, unlu mamuller, pastacılık ürünleri, tatlı üretim yerleri başta olmak üzere ramazan ayı boyunca iftar yemeği hazırlayan ve sunan yemek üretim, toplu tüketim ve satış yerlerine yönelik denetimlerin kesintisiz devam ediyor. Bununla birlikte ramazan kolisi hazırlayan iş yerleri 'ramazan paketi' adı altında muhtelif gıdaların satış ve dağıtımının yapıldığı iş yerlerine yapılan denetimlerde, ramazan paketlerinin içindeki gıda ürünlerinin muhafaza koşulları, son tüketim tarihleri ve mevzuata uygunluklarına bakılmıştır. Ramazan boyunca iftar verilen iftar çadırları da denetlenmiş olup, genel ve özel hijyen esasları başta olmak üzere mevzuata uygunluğu incelenmiştir. 5996 sayılı Kanunu kapsamında ramazan ayı boyunca denetim ve kontroller gece ve gündüz hız kesmeden devam edecek. Mevzuata aykırı faaliyet gösteren iş yerlerine gerekli uyarı ve yaptırımlar yapılacaktır” şeklinde körüş belirttiler.

HABER: AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
23.05.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin