Dev sanayi sitesinin proje tanıtımı yapılacak

Dev sanayi sitesinin proje tanıtımı yapılacak

Gaziantep Plastik Ayakkabıcılar Poliüretan Terlikçiler ve Yan Sanayicileri Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi olağan genel kurulu Şehitkamil Kongre ve Kültür Merkezinde yapılacak. Cuma günü saat 10’da gerçekleştirilecek olan genel kurulda yönetim kurulu seçilirken esnaf için hazırlanan yeni sanayi sitesinin projesi tanıtılacak.

Gaziantep Plastik Ayakkabıcılar Poliüretan Terlikçiler ve Yan Sanayicileri Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Murat Gün, eski Nizip Caddesi’nde yer alan esnafın Taşlıca Bölgesinde oluşturulan sanayi sitesine taşınacağını dile getirdi. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından kentsel dönüşüm alanına dönüştürülen eski Nizip Yolunun yer aldığı bölgede yer alan esnaf temsilcileri Taşlıca Bölgesinde belirlenen bölgeye taşınacak. 40 yıldır bu bölgede faaliyetlerini sürdüren plastik ayakkabı, terlik ve yan sanayi ürünü üreten firmalar yeni işyerleri bölgeden ayrılmaya hazırlanıyorlar. Gaziantep Plastik Ayakkabıcılar Poliüretan Terlikçiler ve Yan Sanayicileri Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Murat Gün, yeni yere taşınmak için projenin hayata geçeceği günün oldukça yakın olduğunu duyurdu.

“ESNAFIMIZ DAHA MODERN YAPILARA
TAŞINACAK OLMANIN HEYECANINI YAŞIYOR”

Büyükşehir Belediyesinin öncülüğünde yeni sanayi alanına kavuşan plastik ayakkabı, terlik ve yan sanayi ürünlerinin üretildiği işletmelerini büyük heyecan sardı. Belediye tarafından kentsel dönüşüm alanı ilan edilen eski Nizip Caddesi ve bulunduğu bölgede yıkım çalışmalarının birkaç yıl içerisinde başlaması bekleniliyor. Gaziantep Plastik Ayakkabıcılar Poliüretan Terlikçiler ve Yan Sanayicileri Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Murat Gün, tüm esnafın dört gözle başlayacak olan projeyi beklediğine dikkat çekerek, “Biz kooperatif yönetimi olarak Nizip Caddesi’nde ve bölgesinde yer alan tüm esnafımızla bir bir görüşerek çalışmalarımızı tamamladık. Projenin yaşama geçecek olmasından dolayı en çok esnafımızın adına mutluyuz. Daha modern bir sanayi alanında TOKİ aracılığıyla yapılacak olan işyerlerimiz esnafımızı ekonomik açıdan ödemeler konusunda zor durumda bırakmayacaktır. Çalışmalarımıza başladığımız daha ilk günden bu yana olaya ben-sen olarak değil esnafımız olarak baktık” diye konuştu.

“TÜM ESNAF ARKADAŞLARIMIZ ÖZELLİKLE İŞYERİ KİRADA OLAN ARKADAŞLARIMIZ İŞYERİ SAHİBİ OLACAKLAR”

Kendisine ait işyeri olmayanlarda dahil tüm esnaf temsilcilerinin başlatılacak olan proje kapsamında TOKİ aracılıyla kendi işyerlerine kavuşacağını anlatan Gaziantep Plastik Ayakkabıcılar Poliüretan Terlikçiler ve Yan Sanayicileri Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Murat Gün, “Çok önceden hazırlanan projemizi hayırlısıyla kısa sürede yaşama geçirmeyi planlıyoruz. Bizler tüm esnaf arkadaşlarımızın en iyi şekilde işyerlerine kavuşması için gece-gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

GÜNDEM
Bülent Öner
27.06.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin