Deva Partisi’ne DevaSA il başkan adayı

Deva Partisi’ne DevaSA il başkan adayı

Ali Babacan liderliğinde kuruluşunu tamamlayan DEVA Partisi Gaziantep’te teşkilatlanma çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürüyor. DEVA Partisi’nin Gaziantep’te il başkanı olmasına kesin gözüyle bakılan İrfan Cenger, Hakimiyet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Sabiha Kocaman’ı ziyaret etti. Cenger, DEVA Partisi’nin tüzüğü ve yapacakları hakkında Sabiha Kocaman’a bilgi verdi.

“DEVA PARTİSİ SAĞCI, SOLCU, MUHAFAZAKAR, MİLLİYETÇİ
VE LİBERAL GİBİ KAVRAMLARLA KENDİSİNİ TANIMLAMAZ”

Hakimiyet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Sabiha Kocaman ile Hakimiyet Yazarı Merve Tanrıöver’le bir süre fikir alış verişinde bulunan DEVA Partisi’nin Gaziantep İl Başkan Adayı İrfan Cenger, il başkanı olup veya olmamasının önemli olmadığına dikkat çekti. Ali Babacan liderliğinde kurulan DEVA Partisi’nin her kademesinde görev almaya hazır olduğunu kaydeden Cenger, “DEVA Partisi sağcı, solcu, muhafazakar, milliyetçi ve liberal gibi kavramlarla kendisini tanımlamaz” diye konuştu.

“DEVA PARTİSİNDE HERKES KENDİSİNİ ÖZGÜR HİSSEDECEK”

“DEVA Partisi herkesin kendisini bulacağı, kendisini özgürce ifade edeceği ve her görüşe mensup insanların özgürce bir çatı altında yaşayabileceği "Merkez Demokrat" bir partidir. DEVA Partisi herhangi bir siyasi partinin devamı değildir. Türkiye de eksikliği her geçen gün biraz daha hissedilen özgürlük, adalet, eşitlik ve demokrasi anlayışının bir savunucusu olarak kurulmuş partidir” şeklinde konuşan DEVA Partisi’nin Gaziantep İl Başkan Adayı İrfan Cenger sözlerini şu şekilde sürdürdü;

“DEVA Partisinin öncelikli misyonu, yargının bağımsızlığını ve tarafsızlığını sağlamak, temsilde adaleti, yönetimde istikrarı oluşturmak, temel hak ve özgürlüklerimizi güvence ve teminat altına almak, anayasal demokratik bir hukuk devletini inşa etmektir.”

GÜNDEM
Merve Tanrıöver
1.07.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin