Dilek Halı 2017'nin ilk çeyreğinde yüzde 10 büyüdü

Dilek Halı 2017 yılının ilk çeyreğinde yüzde 10 büyüme kaydederek, çıtayı yükseltti.
Dilek Halı 2017'nin ilk çeyreğinde yüzde 10 büyüdü

Dilek Halı 2017 yılının ilk çeyreğinde yüzde 10 büyüme kaydederek, çıtayı yükseltti. Dilek Halı'nın bir sonraki koleksiyonun çalışmalarına büyük bir titizlikle başladığı bildirildi.

Nisan ayında İstanbul'da düzenlenen, 30. Uluslararası Tüketici Zirve'sinde 'Tüketici Kalite Ödülü'nü alan Dilek Halı, Türkiye’nin ekonomi, siyaset ve iş dünyası dergisi 'Ekonomize'nin ödül töreninde de inovasyon ödülüne layık görüldü. Art arda gelen ödülleri değerlendiren Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Şakı, "2017 yılı bize uğurlu geldi. Bir ödül daha aldık. Dilek Halı ailesi olarak, emek ve çabalarımızın karşılığını bu şekilde alıyor olmak, bizim adımıza çok güzel. Fakat önemli olan, bununla yetinmek yerine daha fazlası için çalışmak ve çabalamaktır. Özenle çalışan, yenilikçi bir ekibe sahibiz. Bu anlamda da çok şanslıyız” ifadelerini kullandı.

Dilek Halı'ya fuarda yoğun ilgi

Gaziantep'te gerçekleştirilen Uluslararası Domotex Halı Fuarı'nda da boy gösteren Dilek Halı, ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Fuarda özenle dizayn edilmiş standıyla dikkat çeken Dilek Halı, aynı zamanda en kalabalık stantlardan biri oldu. Dilek Halı, yeni koleksiyonundaki renk ve desen çeşitliliğinin yan ısıra, birbirinden farklı ve yenilikçi ürünleriyle göz kamaştırdı.

Dilek Halı'nın başarı hikayesi

Dilek Halı 1981 yılında Gaziantep'te Şakı ailesi tarafından kurulan tek mekikli tezgahlar ile üretime başlayıp, gün geçtikçe dokuma sistemini yenileyen ve şu an en son teknoloji ile halı üretimine devam eden dünya standartlarında bir kuruluş özelliği taşıyor. 81'li yıllarda günde 100 metre kare üretim kapasitesiyle çalışan Dilek Halı, günümüzde son teknoloji tezgahlarla yılda 3 milyon metrekare halı üretim kapasitesine ulaştı. Şu anda dünyanın 35 ülkesine ihracat yapmakta ve yurt içinde 12 ana bayii olmak üzere, ortalama bin 100 tali bayisine hizmet veriyor.

EKONOMİ
İHA
31.05.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin