Dışarıda yumruklar içeride karşılıklı suçlamalar

Dışarıda yumruklar içeride karşılıklı suçlamalar

Gaziantep Kantinciler Odası’nda olağanüstü genel kurul gerçekleştirildi. Gergin geçen genel kurulda Kantinciler Odası Başkanı Şefik Alkurt ile Oda eski Başkanı Şıho Kelleci, oda başkanlığı için yarıştılar. Kongre öncesinde salon dışında yumruklar konuştu ve adı açıklanmayan bir kişi yaralandı. Polis kongre salonunun dışında ve içerisinde olağanüstü güvenlik önlemleri aldı.

TANSİYONU YÜKSEK SEÇİMDE DİVAN ZORLANDI

Gaziantep Kantinciler Odasında, 3 ay önce yapılan Genel Kurulun ardından 160 üyenin noter onaylı imza vermesinin ardından Olağanüstü Genel Kurul kararı alındı. Geçtiğimiz gün yapılan Olağanüstü Genel Kurulda, Kantinciler Oda Başkanı Şefik Alkurt ve Oda eski Başkanı Şıho Kelleci yarıştı. Gergin başlayan genel kurulda tansiyon bir an olsun düşmedi. Olağanüstü Genel Kurulda bir konuşma gerçekleştiren Şıho Kelleci, “Bir iş istiyorsan bunun muhatabına gitmek gerekir. 12 oda altına imza atıyor, nereye gidiyorsunuz, kimden ne istiyorsunuz? Bizler esnafımız için bir şey istediğimizde, muhatabı kimse ona gideriz, ondan rica ederiz. Biz esnafız, fabrikatör değiliz. Birçok sıkıntılarımız var, ortak çalışmalarımız hep yarım kaldı. Sıkıntılarımız var, bisküvi ve çikolata satıyoruz. Mesleğimiz bitiyor, sağduyulu olalım. Sizlerden sağduyulu olmanızı istiyorum. Okullara yemek verilecek, neden bunu biz vermeyelim? Bu yemekleri biz verdiğimiz zaman hepimizin işleri düzelir. Gün el ele vererek sıkıntılarımızı giderme günüdür” şeklinde konuştu.

“BENDE ESNAFIM İÇİN ÇALIŞIYORUM”

Kantinciler Odası Başkanı Şefik Alkurt, “Ele ele vererek odamızı nasıl güçlendiririz bunun hesabını yapmalıyız. Biz bir aileyiz, ben esnafımız için buradayım. 120 gün esnafım için çok iyi görevler yaptım. Biz Birliğe bağlıyız, Birlikte Genel Başkanlığa. Genel Başkanımız ziyaret ettik. Daha önceki dönemde görev yapan başkanlarımız eksikleri var. Okullarda yemek verme konusuna gelince 2008 yılında çıkan yasaya göre, kantinci arkadaşlarımız yemeği kendisi yapıp, öğrencilere verebiliyordu. Maalesef o dönem ki yönetim çalışmamış. İnşallah biz 9. Ayda görevimiz başında olursak kantincilerimize bu yemekleri vermelerini sağlayacağız. Tüm kantinciler ilkokullarda dahil olmak üzere yemekleri kendileri yapacak. ‘Başkan lüks oda bürosu tuttu, lüks yaşıyor’ diyorlar, doğrudur. Benim esnafımı bunu hak ediyor” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Olağanüstü Gene Kurulda tek liste tartışması yaşandı. Şefik Alkurt’un divan sunduğu tek liste ile seçime gidilmesi teklifi gerginliğe neden oldu. Oylamaya gidilen öneri oy çokluğu ile ret edildi.

KELLECİ’NİN LİSTESİ

Nasır Cecen, Eyüp Koçak, Adem Tazeoğlu, Taner Gıranta, İsmail Şengül, Samet Yıldız.

ALKURT’UN LİSTESİ

Haci Kiraz, Hasan Yaşar, Filiz Öztürk, Rahim Arıcı, Eyüp Yeşildağ, Dilek Burcu Yaldız.
Yapılan oylamanın ardından her iki adayın oyu eşit çıktı. Eşit çıkan oy sonucunda karar Seçim Kurulu tarafından verilecek.

GÜNDEM
Bülent Öner
11.06.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin