Doğuş Partisi kuruluyor

Doğuş Partisi kuruluyor

Gaziantepli Mahmut Karalar’ın Genel Başkanlığında kurulacak olan Doğuş Partisi tüzüğünü hazırladı. Gaziantep’te ilçelerde yaşayanlarla sayıları 35 bini bulan abdallar 81 İl Davulcular Aşiretleri Derneği olarak örgütlendiler. Dernek Başkanı Mahmut Karalar’a ülke genelinde davulcu aşiretlerinden büyük destek var.

“SORUNLARIN FARKINDAYIZ”

Kurulacak olan Doğuş Partisi’nin Genel Başkanı Mahmut Karalar, işsizlik ve gençlerin eğitimsizliğine dikkat çekerek, “Bizim aşiretimizin önemli kısmı düğün çalarak hayatını kazanıyor. Çöpten hurda toplamak da yasaklanınca 700-800 ailemiz mağdur oldu. Bu fakir insanlar hurda toplama işini sürdürmek için Ankara, İstanbul, Elazığ gibi kentlere gittiler, birçok aile de göç için sırada bekliyor. Şimdi bu insanlarımızın yanında ülke genelinde kimsesizlerin kimsesi olmak için yola çıkıyoruz” dedi.

“AŞİRETİMİZ YAKLAŞIK 35 BİN KİŞİ”

Gaziantep’te yaşayan abdalların sayısının 35 bin civarında olduğuna dikkat çeken Karalar, “Örgütlü olduğumuz için şimdi sesimizi daha gür çıkartıyoruz. Gençlerimiz çok eğitimsiz, işsizlik ve fakirlik had safhada. Ben iktidar partisinden milletvekili aday adayı olduğum halde derdimizi kimseye anlatamadım. Gaziantep, Kahramanmaraş Türkoğlu, Hatay, Oğuzeli, İslahiye, Nurdağı, Keferdiz,  gibi pek çok il ve ilçede örgütlendik.  Barış, Karşıyaka, Serinevler, Çıksorut, Yukarıbayır başta olmak üzere birçok mahallede varız. Horasan’dan gelmiş Türkmen aşireti olarak Türkiye’nin her yerinde varız. Bu varlığımızı ve gücümüzü seçimlerde göstermek istiyoruz. Tüm siyasi partilere eşit mesafedeyiz.  Ancak, kendi adayımızı çıkararak yerel seçimlerde varlığımızı ve gücümüzü ispatlayacağız” şeklinde konuştu.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
17.11.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin