Dolandırılmaktan böyle kurtuldu

Gaziantep'te bir vatandaşın ailesinin ihtiyaçları için çektiği 20 bin lirayı dolandırıcılara kaptırması...
Dolandırılmaktan böyle kurtuldu

Gaziantep'te bir vatandaşın ailesinin ihtiyaçları için çektiği 20 bin lirayı dolandırıcılara kaptırması, polis tarafından son anda önlendi.

Edinilen bilgiye göre, Gaziantep’in Araban ilçesine bağlı Akbudak kırsal mahallesinde yaşayan 65 yaşındaki Mehmet Güvenoğlu'nu ev telefonundan arayan şahıs kendisini Cumhuriyet Savcısı olarak tanıttı. Dolandırıcı, Güvenoğlu’na banka hesabının bazı şahıslar tarafından ele geçirildiğini söyleyerek, parayı kurtarmak için bankadan çekmesini ve vereceği hesap numarasına yatırmasını istedi. Akbudak Mahallesi'nden Araban ilçesine gelen Mehmet Güvenoğlu, hesabındaki 20 bin TL’yi çekip Araban PTT Şubesine gitti. Güvenoğlu’nun komşusu Hasan Satıcı’nın 155 Polis İmdat Hattını arayarak, olayı anlatması üzerine Araban İlçe Emniyet Müdürlüğü polisleri harekete geçti.

Güvenoğlu'nu PTT'de sıra beklerken bulan sivil polisler, Mehmet Güvenoğlu ile görüşerek, parayı PTT hesabına yatırmamasını söyledi. Polislerin, kendisini savcı olarak tanıtan şahsın dolandırıcı olduğunu söylemesi üzerine Mehmet Güvenoğlu, dolandırılmaktan son anda kurtuldu.

Güvenoğlu’nun ifadesinin ardından polis ekipleri araştırma başlattı. Hesaptaki parayı ailesinin ihtiyaçları için kredi olarak çektiğini belirten Güvenoğlu, parasını son anda kurtaran polis ekiplerine teşekkür etti. Güvenoğlu, "Akbudak kırsal mahallesindeki evimde otururken ev telefonum çalındı bende telefona cevap verdim. Arayan şahıs kendisinin Gaziantep Cumhuriyet Savcısı olarak tanıttı. Benim hesabımın bazı şahıslar tarafından ele geçirildiğini, benim hemen ilçeye giderek bankadaki hesabımdan parayı çekip vereceği PTT hesap numarasına yatırmamı istedi. Ben de hemen ilçeye gelip bankadaki hesabımda bulunan 20 bin TL’yi çekip Araban PTT Şubesine geldim. Araban İlçe Emniyet Amirliğinde görevli sivil polis memurları bana yaklaşıp kendilerini tanıtarak telefon dolandırıcıları tarafından dolandırılmak üzere olduğumu söyledi. Olayın aslını anlatan polisler, son anda 20 bin TL'mi kurtardı. Allah kendilerinden razı olsun, beni mağdur olmaktan kurtardılar. 20 bin TL’yi de ailemin ihtiyaçlarını karşılamak için kredi olarak çekmiştim" diye konuştu.

GÜNDEM
İHA
16.02.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin