DOLANDIRILMAYIN!

KOSGEB Gaziantep İl Müdürlüğü yetkilileri başvuracak kişi veya kurumların aracılara fırsat vermeden kendilerine direk başvurmalarını istedi
DOLANDIRILMAYIN!

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı Gaziantep İl Müdürlüğü yetkilileri desteklemelere başvuracak iştirakçileri dolandırıcılara karşı uyardı. Yetkililer yaptıkları açıklamalarda bazı şahısların işletmeleri arayarak, 'KOSGEB'in destek ve kredilerini belli bir komisyon karşılığında çıkaracakları' yönünde, asılsız ve gerçeğe uygun olmayan beyanlarla, işletmeleri yanılttıkları ve parasal talepte bulundukları yönünde şikâyetler alındığı belirtildiler.

KOSGEB’TE GİRİŞİMCİLİK VE DANIŞMANLIK ÜCRETSİZ

KOSGEB'in KOBİ'lere ve girişimcilere ücretsiz ve aracısız verdiği hizmetleri, çıkar sağlama peşinde olan kişilerin, iş takibi adı altında para alarak yapması konusunda üyelerinin duyarlı olması ve bu kişilere itibar etmemesi istendi. KOSGEB Başkanlığı tarafından, KOBİ'lere ve girişimcilere yönelik hizmet kapasitenin arttırılması adına önemli çalışmalar yapıldığı belirtilen açıklamada, “Bu kapsamda; KOBİ'lerin KOSGEB destek programlarına başvuruları, e-KOBİ sisteminde yer alan yenilikler ile internet üzerinden yapılmaktadır” denildi.

“BAŞVURULARDA ARACILARA İTİBAR ETMEYİN”

Açıklamada, “Bu sebeple, aracılara itibar edilmemelidir. KOSGEB tarafından, KOBİ'lere ve girişimlere verilen kredi ve destek programları, öncelikle hizmet merkezleri ve basın-yayın organları aracılığıyla duyurulmaktadır. İşletmeler, KOSGEB faaliyet ve destek programları ile ilgili en doğru ve güncel bilgileri, www.kosgeb.gov.tr adresi, hizmet merkezleri aracılığıyla öğrenebilmektedir. KOSGEB İdare Başkanlığı'nın destek ve hizmetlerini olumsuz yönde etkileyen bu tür beyanlara ve girişimlere itibar edilmemesi, herhangi bir sebeple KOSGEB adına KOBİ'lerden parasal talepte bulunan kişiler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulmalıdır” şeklinde görüş belirtildi. 

AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
6.12.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin