Dondurulmuş kavurmadan uzak durun

Bekirbey Mahallesi’nde 25 yıldır kavurma dürümü satan Yusuf Önalır, dondurulmuş...
Dondurulmuş kavurmadan uzak durun

Bekirbey Mahallesi’nde 25 yıldır kavurma dürümü satan Yusuf Önalır, dondurulmuş kavurmanın insan sağlığı açısından iyi olmadığını söyledi. Ciğer kavurması için ciğerin günlük satın alınıp ve o gün içerisinde tüketilmesinin şart olduğuna dikkat çeken Önalır, kavurmanın güvenilir yerlerden yenilmesi gerektiğine dikkat çekti.

“25 YILDIR SADECE KAVURMA DÜRÜMÜ SATIYORUM”

Gaziantep’te ciğer kavurmasının en az ciğer kebabı kadar sevildiğine dikkat çeken Yusuf Önalır, ciğer kavurmasının vatandaşlar tarafından her yerde tercih edilmediğini anlattı. Her gün ortalama 20 kiloya yakın ciğer kavurması satışının gerçekleştirildiğine dikkat çeken Yusuf Önalır, “Ciğer kavurması Gazianteplilerin damak zevkine göre hazırlanır. Gaziantepliler şayet ciğer kavurması yemek istiyorlarsa gelişi güzel yerlere gitmez bu konuda bildikleri yerlerden vazgeçmezler. Kentimizde ciğer kavurmasının güzel yapıldığı mekanlardan birisi benim. Şimdi Gaziantep’te ciğer kavurmasının dondurulmuş halde ısıtılarak satışa sunulduğu yerlerin olduğunu duyuyoruz. Dondurulmuş ciğer kavurması uzmanlar tarafından sağlığa zararlı olarak nitelendiriliyor. Bu nedenle Gaziantepli tüketicilerimizin ciğer kavurmasını doğru adreslerden almaları tavsiyesinde bulunuyorum” diye konuştu.

“GAZİANTEPLİLER CİĞER KAVURMASINI SEVİYOR”

Özellikle hafta sonları ciğer kavurmasının Gaziantep’te daha çok tüketildiğine dikkat çeken kavurma satıcısı Yusuf Önalır, hafta sonları ailelerin Gaziantep Kalesi civarında ve bölgesinde yer alan ciğer kebapçılarına akın ettiklerini dile getirdi. Yusuf Önalır açıklamasında, “Gaziantepli vatandaşlarımız ciğer kebabına bayılıyorlar. Fakat bunun yanında tek başına ciğer kavurmasını tercih eden vatandaşlarımızda oldukça fazla. Vatandaşlarımız en kötü ihtimal ciğer kebabından önce azda olsa ciğer kavurmasının tadına bakıyorlar. Birçok Batı ilinde ciğer kavurmasının yüzüne bile bakan yok. Bazı günler mahallemize gelen yerli ve yabancı turistler dükkanımızda kavurmanın halini görünce hayranlıklarını gizleyemiyor ve tadına bakmak istiyorlar. Sabahın ilk ışıklarıyla başlayan kavurma günlüğümüz ikindi namazında son buluyor” şeklinde konuştu.

ÖZEL HABER
Zeynep Keskin
17.04.2017
Etiketler

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin