DUBA KRİZİ

Belediye dikiyor, onlar söküyor
DUBA KRİZİ

Bir müddet önce yapılan yol düzenlemesi ile geliş-gidiş güzergahını birbirinden ayırmak için belediye tarafından yol İnönü Caddesi boyunca dikilen dubalar Suriyelilerin yoğun bulunduğu yerlerde kimliği belirsiz kişilerce sökülüyor.

Şehrimiz Şahinbey İlçesi sınırları içerisinde bulunan İnönü caddesinin Ersin Arslan Devlet Hastanesinden Eski Garajlar bölgesine gidiş istikametindeki güzergahında trafik sorunu bitmiyor. Bölgenin trafik yükünü hafifletmek ve sokak aralarından ters istikametlere dönüşü engellemek amacıyla belediye tarafından caddeyi ikiye ayıran dubalar bir türlü sabit kalmıyor.
Yol boyunca park edilmesinin de önüne geçilerek caddeyi rahatlatma amacı güdülerek yapılan bu işlem bazı vatandaşları rahatsız etti.

SÖKENLER BİR TÜRLÜ TESPİT EDİLEMİYOR

Geçtiğimiz günlerde trafik ekiplerinin de yoğun olarak denetime tabi tutup araçların park etmesini engellemeye çalıştığı bu caddede Gaziantep Toplum Merkezi ile Ayşe Bacı Cami arasında kalan yerdeki dubaların olmayışı hemen göze çarpıyor.
Trafik yükünü hafifletmek amacıyla yapılan bu uygulamaya vatandaşlar dubaları sökerek tepki gösterince bölgedeki trafik alt üst oluyor.

SURİYELİLER Mİ SÖKÜYOR SORUSU?

Civarda Suriyelilerin yoğunluklu olarak yerleşmiş olması ve en çok işyerinin Suriyeli vatandaşlara ait olması ise akıllara acaba bu dubaları Suriyeliler mi söküyor sorusunu getiriyor.

Duyarlı vatandaşlar ise “uyruğu ne olursa olsun, cadde düzenini sağlamak için dikilen dubaları sökülmemesi gerek. Sökenlerin bir an evvel bulunup cezalandırılmalıdır.” diyor.

HABER//AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
11.10.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin