Dubaları belediye dikiyor, vatandaş söküyor

Dubaları belediye dikiyor, vatandaş söküyor

*Şehrimiz Kalealtı bölgesinin trafik sorunu yıllardır çözülemiyor. Yapılan yol düzenlemesi de esnafın işine sekte vurdu.

Şehrimiz Kalealtı ve civarında ilginç olaylar yaşanıyor. Belediyelerin yaptıkları kaldırım ve yol düzenlemesi kapsamında, kaldırım kenarlarına ve yola ayraç amaçlı döşedikleri plastik ve demir dubalar sökülüyor.

DUBALARI KİM SÖKÜYOR

Caddedeki gidiş ve geliş yönlerine ayraç amaçlı döşenen plastik ve demir dubalar bölge esnafına rahat alış veriş imkanını ortadan kaldırdı.
Bu durum başka bir olaya yol açtı ve dubalar defalarca döşenmesine karşın defalarca da söküldü. Hangi kişi ya da kişiler tarafından söküldüğü ise belli değil.

Özellikle Keçehane yokuşundan Türktepe’ye kadar uzanan yolda araçların sağlı sollu park etmesini önlemek ve trafik akışını rahatlatmak için döşenen bu dubalar, farklı bir sorun ortaya çıkardı ve esnafın rahat alış veriş yapmasına engel oldu.

İKİNCİ BİR OTOPARK ŞART

Cumartesi ve Pazar günleri her zamankinin çok üzerine çıkan yoğunluk bölgede saatlerce trafiğin tıkanmasına neden oluyor. Hem esnafın alış verişine sekte olan, hem de bölge halkını rahatsız eden bu durum civara ikinci bir otopark gereksinimi olduğunu da gözler önüne seriyor.

GÜNDEM
Bülent Öner
11.05.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin