Duraklarda düzenleme şart!

Duraklarda düzenleme şart!

Şehrin en işlek caddeleri arasında yer alan Hürriyet Caddesi’nde yer alan otobüs durakları trafiği alt üst ediyor. Art arda durağa gelen halk otobüsleri nedeniyle trafikte yaşanan sıkışıklığın nasıl önleneceği ise merak ediliyor.

DENETİMLERİN ARTIRILMASI GEREKİYOR

Yolcuların yoğunlukta olduğu duraklarda daha fazla yolcu almak isteyen otobüs şoförleri, duraklarda fazla bekleyince kendinden sonra gelen otobüslerin duraklara rahatlıkla yanaşmalarına engel oldukları gibi trafiğin aksamasına da sebebiyet veriyorlar. Şoförlerden şikayetçi olan vatandaşlar: “Bazı otobüs şoförler duraklara tam yanaşmadan yolcu indirip bindiriyorlar bu da trafiğin yoğunluğuna yoğunluk katıyor. Denetimlerde yeterli kadar olmayınca otobüs şoförleri de kendi kafalarına göre iş yapıyorlar. Şehrin en işlek caddelerinde bulunan duraklarda denetimler artarsa, trafiğin bir nebzede ola rahatlayacağını düşünüyoruz. Bu konuda yetkililerin denetimleri artırmalarını istiyoruz” şeklinde konuştular.

DURAKLARDA NİZAMİ DURMUYORLAR

Başta belediye otobüsleri olmak üzere çok sayıda halk otobüsü duraklarda nizami durmayarak trafiğin aksamasına neden oluyorlar. Vatandaşlar durakların yeterli olmasına karşın otobüs şoförlerinin kural dışı hareket ederek yolcularını duraklardan nizami bir şekilde almadıklarını dile getiriyorlar.

GÜNDEM
Bülent Öner
16.07.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin